Sokovnik

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

tema odprta - 19. jan 2006 8:55 | ogledi: 2.152 | odgovori: 5

Se je hišni svet odločil, da gremo v nakup sokovnika. Pač reskiramo nekaj denarja za zdravje. Tega itak ni nikol preveč...

Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja pri tej zadevi. Je treba biti pri nakupu na kaj posebno pozoren

Lp

Mohka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. jan 2006 12:52

Mi imamo enega moulinexovega in smo zelo zadovoljni. Ima več hitrosti, pač za različne vrste sadja in zelenjave, preprost je za uporabo, ostanek se nabira v posebni posodi (jaz te ostanke pojem, recimo od pomaranče, manga, kivija...). Pa še prevelik ni in je vedno zunaj na elementu, pa že nekaj let nenehno v pogonu...Mamamia mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. jan 2006 13:41

Tudi mi smo imeli težave pri odločanju- odločili smo se za cenejšo varianto (15.000 SIT). Svakinja ima Power Juicer in enkrat sem si ga sposodila zaradi primerjave. Vzela sem si čas in v oba sokovnika dala enako količino sadja- količina soka je bila pri obeh popolnoma enaka, tako da pri moči ožemanja ni dileme. Čiščenje je tudi pri obeh enako zahtevno (včasih kar tečno ), sadja pa pri Power Juicerju ni potrebno rezati, ker ima veliko odprtino (malo bolj "komot" sočenje) Power Juicer je sicer dražji , vendar bi se, če bi se ponovno odločala za nakup, odločila zanj predvsem zato, ker je tih. Svojega sokovnika si ne upam zalaufati ob 5h zjutraj, da bi si pred službo privoščila en kozarec zdravja, ker bi zbudila celo bajto in še tri sosede. Ko je naokrog vse tiho, se mi zdi, kot da sem vključila cirkular ali mašino za oblanje . Tako da je pri nas v pogonu predvsem podnevi LP, V.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jan 2006 13:56

Tudi pri nas imamo Power Juicer. Svoje mesto ima na pultu in je redno v uporabi. Jaz kljub vsemu da ni potrebno, sadje razkosam in očistim. Me pa jezi, da se mrežica hitro zapacka in potem je izkoristek malce manjši. To pa je itak problem pri vseh bi rekla. lp Vesna Vesna Milek Recko

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

19. jan 2006 13:59

Mamamia, kaj pa tvoj sokovnik, a tut kaj rjove na glas? Se mi zdi škoda, ker mi ga verjetno v trgovini ne bodo dovolili sprobati, da bi ga človek slišal, preden ga kupi. No, mogoče jih uspem nahecat, da mi ga prižgejo tako - na prazno, če ima to sploh kakšen pomen potem... Lp Mohka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. jan 2006 14:27

Meni se zdi, da je malo glasen, ampak kaj vem, kakšni so drugi. Mi smo sicer v hiši, daleč naokrog ni sosedov, v zgornje in spodnje nadstropje nas tudi ne slišijo. Mi smo namreč sploh zelo glasni, treskamo z vrati, se deremo in podobno, tako da na kak glasen aparatniti nismo pozorni. Le pomivalni stroj mora biti tih, ker največkrat dela ponoči... Bom pa danes bolj pozorna zvok. Doslej se mi ni zdelo, da bi bil kaj posebej glasen, bom jutri poročala, kaj sem slišala. Mi smo sokovnik dobili za darilo, mislim pa, da v prodajalni ne bi smel biti problem preveriti, kako aparat deluje. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti