Ventilatorska pečica

neznan uporabnik
tema odprta - 10. okt 2001 8:01 | ogledi: 5.558 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Za darilo sem dobila nov štedilnik, ki pa ima ventilatorsko pečico. Zanimajo me vaše izkušnje s to pečico. Znanka namreč ni zadovoljna z njo, saj se "baje" meso preveč speče in skrči - posuši. V čem je skrivnost te pečice, tako pri peki mesa kot sladic?

neznan uporabnik

10. okt 2001 9:18

Hojla! Jaz imam to pecico priblizno pol leta in sem zadovoljna z njo. Fora je v tem, da jedi ni potrebno peci na tako visoki temperaturi.Na primer. V receptu za pico je pisalo, da jo moram pect na 250!, v ventilatorski pa sem jo lahko pekla 220!! V primeru piskotov lahko peces vec pekacev naenkrat, naj bi se vsi enakomerno spekli. Jaz sem zadovoljna! Pa srecno! Sara sara prelogar

neznan uporabnik

10. okt 2001 9:35

Sara, za pizo je najbolšljša temperatura okrog 300 st. celzija, pa tudi več.....namreč piza mora biti pečena zelo na hitro, da je na zunaj malo hrustljava, notri pa še mehka-sočna.....ventilatorsko pečico je potrebno pri določenih živilih vlažiti...to naredimo tako, da enostavno v pečico damo posodo z vodo katera vlaži......je pa ta pečica prav gotovo kombinirana, torej ne samo na vroči zrak, ampak tudi kot klasična pečica...tako da ni treba za vse kar pečete uporabljati ventilatorja..... hetero

neznan uporabnik

31. okt 2001 21:53

Tudi pri nas v kratkem pričakujemo ventilatorsko pečico. V glavnem jo vsi hvalijo, sama pa dotlej nimam nikakršnih izkušenj z njo. Zanima me, če moram biti na kaj posebej pozorna? Sara, ali moram torej paziti predvsem na temperaturo? Je res, da lahko v njej pečemo npr. torto in meso naenkrat? Hvala in lp, Beti.

neznan uporabnik

6. mar 2002 12:44

Joj, dajte še enkrat povedat bolj konkretno, kako delate s pečico - ventilatorsko. Ko sem prebirala navodila novega štedilnika, sem ugotovila, da se večinoma stvari še vedno priporoča za peko brez ventilacije. Čemu jo torej rabim?? Razen za piškote v treh nivojih. larisa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. mar 2002 20:28

Jaz ventilacijsko pečico dosti uporabljam, prej mi je pečeno in manjša je poraba energije (baje). Pečem pškote -dva pleha-več ne ker se mi potem ne spečejo enakomerno za peko pice ,za peko štrudla -dva pleha za peko lazanj za vse vrste narastkov za gratiniranje itd. Meni je v veliko pomoč. LP MARTIKA Marta

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

6. mar 2002 22:29

Zivjo! Sicer se ne spoznam na te vrste pečice, ampak sem zasledila, da se navadno v ventilacijskih pečejo zadeve pri cca. 30 stopinjah manj kot v klasičnih pečicah. V kuharski knjigi, ki ima na naslovnici VELIKO LIMONO , je pri vsakem receptu napisano tudi, pri koliko stopinjah se peče v ventilacijski pečici. Pozabila pa sem naslov knjige. A mi lahko kdo pomaga, kako ji je naslov? Btw: mene pa zanima, če kdo ve, kako se pravilno peče v plinski pečici. Glede tega sem samouk in mi tudi nekako ne uspeva vse skupaj. LP Sycia

neznan uporabnik

7. mar 2002 7:04

Pri nas doma imamo plinsko pečico. Upam da podobno kot vi (prižgeš jo z vžigalico na spodnjem dnu pečice in gori v krogu. Od začetka smo bili malo skeptični, kako bo to delovalo, vendar vam povem, da sem presenečena. Kakršnakoli hrana (potica, kruh, pica, krompir, meso, cel piščanec, krača....) vse se lepo enakomerno speče. Jaz sem bila z njo kar zadovoljna. Zdaj imam sicer el. ventilatorsko. larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti