Rabim pomoč pri pripravi dobre pice

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

18. jan 2006 14:46

Pa še moj prispevek. Izkušnje s testom, postavim kvasec , zamešam testo, (kvas, voda in moka), včasih dam malo olja, navadnega sončnčnega ali rastilinskega kar pač imam. In pustim malo vzhajati. (v nekem receptu sem prebrala da je bolje če se ne pusti vzhajati, ampak med mojo prakso sem ugotovila, da je bolje ravno obratno), nato testo razvaljam in razvlečem, ga namažem s kečapom, dam gor šunko, origano, gobe in sir, sir na gobe zato, da so pokrite in se tako ne izsušijo. Pečem jo v štedilniku na drva (enoletni privilegij :)) in moram reči da je veliko bolj okusna kot v električni. Ni taka kot v gostilni, ker tam je pečena v krušni peči in takega okusa doma v električni ne morete dobiti. Ostalih dodatkov ne dajem, ker jih ne maramo. bi pa verjetno zelenjavo dala pod sir zaradi izsušitve. Če mi ostane veliko šunke in sira, pa naredim kar še po eno plast vsakega. do sedaj je še vsa šla, če naš Mačko Tačko jo je jedel. LP smrkolina

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. jan 2006 23:02

Poskusi testo pice premazat z enako količino ajvarja in kečapa, seveda prej obe sestavini premešaj v posebni skodelici.Nato pa obloži pico po želji.Pri nas doma je vsem zelo všeč. Lp Klaudija balu

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

28. jan 2006 12:01

Jaz pa vzamem paradižnikovo mezgo z dodatki (iz Spin trgovine - v steklenici 0,7 - paradižnik grobo mlet in dodatki) z njo namažem testo, obložim s pica šunko ali če je zelo mesnata in lepa šunkarica in veliko sira - najraje Maksi sir, pa tudi edamec pride prav če nimam drugega (ga kar na koščke narežem in jih položim po šunki. Potem posolim, popopram in posipam z mešanico za pico (Kotany). Včasih ko imam svežo papriko jo narežem na drobne kvadrate in posipam po pici - malo. Še najbolj važno sem pozabla - zraven spada hladno pivo!!! LP gordana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

28. jan 2006 12:12

Testo naredim iz kvasca (1/2 kocke svežega kvasa, žlička sladkorja, mlačno mleko razredčeno z malo vode, žlica ostre moke). Ko konkretno kipne, ga stresem na moko (skodelica mehke moke, skodelica ostre moke, žlička soli)-dodam še malo olivnega olja. Zelo dobro zgnetem-poskusila sem že tudi z gnetenjem v avtomatu za peko kruha in je super. Pustim vzhajat cca 30-40 minut. Razvaljam na peki papirju in s papirjem vred preložim v pekač. Premažem z etino "omakco za pizzo", ki da res super okus. Če nam paše klasika, jo obložim s plečko (zelo okusna varianta prešane šunke) in potresem z ribanim edamcem ali gaudarjem. Potem pa je seveda stvar okusa in razpoloženja, kakšno oblogo ima pizza. Pečem v predgreti pečici 210 stopinj, z ventilacijo od spodaj-maksimalno 15 minut. Pizza je zelo okusna, testo tenko. mehko in nežno hrustljavo. Pozdravčke vsem!

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

28. jan 2006 12:32

Noa pico delaš popolnoma enako kot jaz,še pečico jaz isto nastavim Teka

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 15:56

Kar se pice tice, sem imela problem samo s testom do sedaj in pa seveda, nimam krusne peci. Uporabila sem "hitri" recept iz baze in mi je blazno vsec. Sir nikoli ni bil tako odlocilen, ker obozujem vse. Pozabim pa na ketchup, uporabim pelate ali koncentrat. Najbolj pomembna ( poleg teste ) pa je za mene sunka. Pica sunke odpadejo! Kuhana sunka ali sunka v crevu ( kar ima meni isti okus ) in pica je izvrstna. Kot ze prej napisano, ce nimam svezih gob jih tudi jaz vcasih kar operem, drugace pa sveze gobice in pica je odlicna. Delamo pa tudi na krusni peci sedaj... Sanjab1

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

7. apr 2006 18:32

enostavna pica po moje: testo: 1/2 kg moke olivno olje sol 2,5 dl vode 1 kocka kvasa origano testo zamesiš, razvaljaš in ga daš na pekač (za dva pekača, priložena pečici). premažeš z paradižnikom (pelate iz konzerve pretlačiš z vilico, soliš, dodaš 2 žlici o. olja, origano in po želji košček pretisnjenega česna), nasekljaš šunko, po vrhu natrgaš mocarelo ali pa kakšen drugi sir. to je osnovna varianta. lahko kombiniraš z kulenom in papriko, gorgonzola in bučke in melancani, pršut z rezinami paradižnika in parmezanom, kozice in rukola.... testo ne sme vzhajati, zato se pica speče v prej ogreti peči, na najvišji temperaturi (220), dovolj je 10 - 13 minut. nam je domača pica veliko boljša od kakšne v piceriji. imamo sicer dva kraja, kamor gremo na sigurno, da bo dobra. marsikje pa je obup!!! si jo raje naredimo doma, tako uporabimo najboljše sire, salame, šunke... ne pa cenenih industrijskih. pa veliko uspeha. pppp

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

7. apr 2006 23:23

Jaz pripravim omako iz pelatov: konzervo pelatov osolim, potresem kar nekaj origana in zmiksam, potem pa dam to kuhat, da se fino zgosti in delno ohladim predno začnem mazati po testu. Potem namažem omako iz pelatov, pa še dodatno posujem origano, včasih tudi nekej sezamovih semen, potem pa obložim s šunko (plečka od Krasa je zame najboljša), nato pa z mešanico sira in sicer vedno kupim po 1/3 sira Bella pica (to je mozzarella v štručki, ki jo dobiš v delikatesi), 1/3 Jošta in 1/3 Edamca. Te tri sire potem naribam na multipraktik, premešam in dodam na pico. Obložim še z gobami iz slanice, dodam olive in potem spečem na 230 C. Če delam zelenjavno, pa na omako posujem izbrano zelenjavo (rdeča, zelena paprika, paradižnik, kisle kumarice, bučke, kapre, olive...), čez pa zgoraj omenjeno mešanico sira. Če delam tunino, pa po omaki iz pelatov potresem tuno iz konzerve (olje odlijem v lijak), čisto malo sira in spečem, ko pa je končano pa pokapam še s tržaško omako. Če delam kraško, spečem pico le s sirom in olivami, ko pa je pečena, pa še na vročo pico položim sveže rezine pršuta. Taia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. apr 2006 3:18

Hihi, jaz v picerijah, kjer se je razpasla navada, da dajo na ze peceno pizzo surovo mortadelo, salamo ali prsut, vedno tezim, da naj jo odnesejo nazaj in dajo se za dve minuti v pec - v zadnjem casu sem se sicer ze navadila, da to vecinoma vsi pocnejo, pa jim raje vnaprej povem, da ne delam slabe volje natakarjem..:))))) lp, proxima

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

8. apr 2006 7:45

no kar se testa tiče (po nasvetih 2 picopekov, oba sta istega mnenja) v vaših receptih manjka olivnega olja. testo za pico narediš nekako takole: nekaj vode odvisno koliko testa rabiš jaz za 2 velke pice nardim kak deci in pol do 2 deci vode pol kocke kvasa raztopim v mlačni vodi in primešam 2 žlice moke ter malo sladkorja ko to vzhaja to zmes primešam moki (v katero vmešam nekaj soli) , vendar nevem količinsko koliko moke potrebujete, ker vse delam po občutku pripravljena masa more bit še zelo pacasta temu dodaste 1 dl ali več olivnega olja in to dobro zgnetete testo pride čisto mehko in se ne lepi na posodo ali roke in full lepo se vleče no če hočete res dobro testo dajte to v hladilnik vzhajat. recimo zjutri se naredi testo se ga da v hladilnik(v malo večjo pokrito posodo) popoldan je testo veliko boljše kot pa takoj, ker lepo počiva , testo potem razvaljate tolk na debelo kot vam je želja na fino pomokani podlagi ter ga natanko premažete z olivnim oljem naprej pa tako kot so vam svetovale naše izkušene forumašice ...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti