Plitvi predali v kuhinji

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

tema odprta - 14. jan 2006 10:36 | ogledi: 4.032 | odgovori: 13

Pozdravljeni,

prenavljamo kuhinjo in z mizarjem usklajujemo še zadnje detajle. Eden od teh je tudi ta koliko plitvih predalov potrebujem? Do sedaj jih nisem imela ravno veliko (4), pa me zanima kaj vse shranjujete v kuhinji v plitvih predalih?

Sicer pa bodo namesto klasičnih omaric vse globoki predali, ena izvlečna omara za živila, zelo malo zgornjih elementov (imamo mansardo), in visoka omara z vgrajeno pečico (spodaj predali, zgoraj klasična omarica). To je to.

Še kakšen namig?

Lep pozdrav vsem,

mojka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

14. jan 2006 11:46

V kuhinji po mojih izkušnjah predalov ni nikoli preveč, čeprav je tako, da se včasih v njih nabira nepotrebna krama - vsaj pri nas je tako. V mojih predalih (jih ni malo preštela pa jih še nisem) je red takšen: 1. ves pribor od nožev, žlic, itd 2. drug pribor - zajemalke, veliki noži, razne lopatice, odpirači 3. lesene zadeve - kuhalnice, deske 4. kuharske knjige in razni recepti - tega zadnje čase uporabljam vse manj (Kul SLO) 5. vrečke 6. osebna kozmetika in zdravila ter zdravilne maže 7. dokumenti, računi, garancije 8. prti, seti za pogrinke groza, šele sedaj vidim kakšno navlako imam. No , ti predali so razporejeni po celi kuhinji. Najlepše je urejat novo stanovanje, mar ne? VERONIKA

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

14. jan 2006 13:01

Morda mala pripomba Verovnika, sploh me ne zanima pospravljenost, to je od vsakega posameznika. Če kdo pospravlja za mano nikoli več nič ne najdem. Na nože sem mislil. Noži spadajo obvezno v zato namenjeno stojalo ali pa vsak v svoj etui, če želiš da bojo rezali, takrat, ko jih potrebujež, ali pa če ti je mož mesar, da jih bo vedno brusil. Tako so noži spravljeni v "moji kletni kuhinji", v naši hišni pa je tako kot si ti napisala, med šeflami in kuhačami v predalu, pa so vedno skrhani. Polek nizkih predalov imam pod vsemi visečimi omaricami nameščeno kromirano cevko z obešali. na njej visi pa vse mogoče: cedila, lijak, faracajk, škarje, šeflice, kakšna žlica, odpirači, rokavica za vroč pekač pa še bi se kaj našlo. pa še ena posebna cevka nad štedilnikom za orodje okoli šporheta: penovka, šefla, vilice, špahtl..... LP Ažo-Koh

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. jan 2006 14:02

Hm... v mojih predalih: v plitvih je pribor, od žlic in vilic, valjar, cedila, modelčki za piškote, razne folije in peki papir, kuhinjske krpe, vrečke, sponke za vrečke, elastike, vžigalice in druge drobne stvari, ki pridejo prav. Zajemalke, kuhavnice, lopatke in ostale podobne velike kose kuhinjskih zadev sem si v novi kuhinji razporedila kar v dve veliki kovinski posodi. V eni imam kuhalnice, v drugi pa zajemalke, lopatke, klešče in podobno. Oboje imam na pultu čisto zraven štedilnika, tako da direkt primem v roke, če rabim, brez potrebe po odpiranju predalov. V globokih predalih pa imam natlačeno vse živo od ponev, kozic, skled, cedil in desk za rezanje. Če bi lahko imela več predalov, bi definitivno vzela še par dodatnih plitvih, da bi vanje pospravila prte, predpasnike, deske za rezanje, pladnje, sladkarije. Za kuharske knjige pa sem si jaz omislila poličko. Je že premajhna, bo treba razmišljati o še eni . tjas

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

14. jan 2006 14:18

Vidiš Matjaž, kako smo različni. Ko sem opremljala pred 3 leti kuhinjo po 25 letih na novo, sem se zavestno izognila vsemu, kar bi viselo po kuhinji - od raznih zajemalk, cedil in podobnih zadev. Tudi stojalo za nože sameva v shrambi - imam že tako preveč zasedene pulte z aparati, da mi ni treba npr. salamoreznico vsake 2 ure vleči na plano. Z noži je pa res križ - kakršen dedec pri hiši - tako so ojstri noži. Moji so za nerodne ljudi - torej ne preveč ojstri. Imam pa priročno električno brusilo za nože, ki vsake toliko časa lepo zapoje, pa je. Da imaš ti svoje nože čisto zase te razumem - tole je malo po mesarsko, ali ne? Se beremo! VERONIKA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

14. jan 2006 14:44

Jaz sem se navadila na tisto leseno stojalo za nože z režami. Imam ga v kotu v kuhinji in tudi ko bom kuhinjo opremljala na novo, bom imela nože same zase nekje posebej spravljene po tem sistemu. Morda pod kakšnim elementom izvlečni nizek predalček, namenjen samo nožem, z lesenimi režami. Kot Matjaž sem tudi jaz občutljiva na takšne malenkosti v kuhinji, na nože pa še prav posebej. Pa še viseti mi mora na vsaki steni nekaj, ob štedilniku obvezno vse tiste zajemalke, penovke, skodelica za odlaganje kuhel med kuhanjem, metlica za stepanje... Žal imam še tisto staro kuhinjo, s klasičnimi elenti, brez predalov, ki se izvlečejo z enim prstom. Tudi mojakuhinja je mansardna,pa smo nižji del rešili tako, da smo kot viseče namestili tiste nizke elemente, ki so bili v nekdanjih kuhinjah namenjeni za nadelemente nad običajnimi (visoki 30 cm). In čeprav imam kakh šest metrov kuhinjskih elementov, mi kar naprej primanjkuje prostora invedno na novo nekaj pospravljam. No ja, pa tudi kupim vedno kaj zraven...Mamamia mamamia

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

14. jan 2006 20:21

Tudi jaz imam v stari kuhinji nože v visečem lesenem stojalu z režami in je super, ker niso nič uničeni. To bo šlo tudi v "ta novo", pa lončena posoda, v kateri so zajemalke, lopatke, velike žlice ipd., na kljukicah pa so cedila, prijemalka, podstavki za posodo,... Kljub temu si bom omislila še kakšen plitev predal za zdravila, nekaj nujne korespondence, pa začimbe in dišave, ki niso v kozarčkih,.. Hvala za vaše ideje. Kuhinja sicer ni velika, smo pa kupili velik hladilnik 180 cim in prav takšno zmrzovalno omaro - oboje od Gorenja, prostostoječa, inox; Že delujeta in je super. Obadva skupaj imata precej večji volumen od ameriških variant, pa še veliko ugodneje je bilo za našo denarnico. Pa 5 let garancije tudi nismo mogli spregledati. No, upam da ju bom lahko tudi čez nekaj let še takole hvalila in nas ne bosta pustila na cedilu... Nikoli ne veš. Od Gorenja sva vzela tudi PS, vgradni, tisti ta najboljši; ostalo pa je Electrolux - plošča steklokeramična 2 indukcija, 2 hi-light, pečico s pirolizo, napa izvlečna; Še korito moram izbrati, pa pipo. Korito imam ogledano že več let od Forsterja, mislim da se mu reče big bowl. In sicer je veliko kot dvojno korito (omarica 80), vendar ima samo eno korito - v velikosti dvojnega. Sedaj sem videla, da so začeli delati tudi v Ložu taka korita. Pipa pa mi je všeč ena iz IKEA, ki ima posebej še tuš; o kvaliteti pa nisem čisto prepričana. To je to zaenkrat. Lep večer vsem, mojka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. jan 2006 20:37

Moja kuhinja premore kar precej predalov. V njih se najde marsikaj. V teh klasičnih predalih pod pultom imam jedilni pribor v enem, kuhalnice, noži (so v etuijih) in druge nujno potrebne drobnarije v drugem. V naslednjem je nekaj pokrovk, ki niso našle drugje prostora. Eden je rezerviran za kuhinjske krpe in eden za vrečke. Potem imam precej velik podpultni predal v katerem najdeš vse, kar se ravno spomniš. Od zajemalk, cedil, servirnih žlic, pa dolgih vilic, do velike deske in valjarja....... Potem pa premorem še dva predala v stari shrambni omari. Ob prenavljanju je namenoma nismo odstranili, ker je tako praktična za "nalaganje". No v teh dveh predalih pa imam, v enem začimbe, ki niso v lončkih, pa kaka juhica v vrečki se najde. pa še vse ostale zadeve, ki služijo pri pripravi slane hrane. Drugi predal pa je, jaz mu pravim sladki, skladišče vsega, kar paše v sladice. Od pudingov, pecilnih, vanilijevih sladkorjev, raznih arom, čokolade, orehov ipd.. Skratka, težko bi živela brez vseh teh "mojih" predalov. Na stenah pa tudi jaz nimam ničesar. No, dve kljukici za prijemalke. Vse ostalo pa smo pospravili z vidika. Mi je pošteno najedalo živce, ko je bilo kar naprej potrebno čistit. Pa kramo gor, pa kramo dol. Saj vemo sopara, pa kaka kapljica maščobe in je bila cela "štala". lp Julija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. jan 2006 20:44

Mojka, glede pipe ti svetujem, da pogledaš tudi tiste, ki jih ponuja Lož (http://www.alveus.si/index.php?menu_item=PrvaStran). Jaz se sicer nisem odločila zanje, ker nimajo veliko izbire pip za bojlerje, ampak moja tašča je pa s svojo super navdušena. Jaz imam tudi korito od Loža, in to ne iz inoxa ampak iz ultragranita. To je bila najboljša izbira moje kuhinje. Namreč poleg tega, da se na njem nikoli ne vidijo lise vodnega kamna ali umazanije in da se s čiščenjem ne naredijo raze od grobe gobe ali čistila, tudi izgled ni od muh - jaz sem izbrala granitno črno/sivega, dobiš pa ga v veliko barvah. tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8704

14. jan 2006 21:06

Jaz v moji kuhinji imam samo eden edini predal - tam držim beštek za vsak dan, kuhovnice in lopatke, penovke in plastične lopate so v samostoječi omari v košarah, valjar ima svojo poličko za pekači; noži so na pultu v stojalu, folije so v hodniku v omari, vse za peko kolačev je v štirih plastičnih posodah s pokrovom... Moram reči, da predalov sploh ne pogrešam. No, če bi bil še kakšen ne bi se branila. Je pa kuhinja taka: 60 in 80 - samostoječe do stropa (ogromno polic) polovička 80 - spodaj mikrovalovka, 60 omarica, 80 (korito), 60 pomivalni in 60 pečica. Na drugi steni (zadaj) je samostoječa (vgradna) do stropa 70 in to je to. Pulta imam 280 (80 korito in 70 štedilnik plošča). Pozdravček!

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

14. jan 2006 22:25

Tale ultragranit pa zna biti dober kompromis, med inoxom (ki je všeč meni) in porcelanom (ki je všeč mojemu dragemu). Samo, če imajo kakšen model z dovolj velikim koritom, da v njem lahko brez težav pomivaš tudi pekače iz pečice in ta velike piskre. Mislim, da bi tale Abluo 80 znal biti dovolj velik. Bomo šli pogledat. Pipo pa jaz rabim tudi za na boljer. Ups, čisto sem pozabila na to. Tista iz IKEA je sigurno vprašljiva glede tega. Na koncu se bomo (kot ponavadi) odločili za tisto, ki je bolj uporabna, dizajnerske zadeve pa ostajajo v revijah. Pa nam ni žal. mojka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti