Kefirjeva gobica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. jan 2010 10:53

Ker ne delam kefirja vsak dan, gobico splaknem v vodi in tudi shranim v vodi in hladilniku. Tako se ohrani tudi mesec dni. Po moje je lahko tudi v mleku kak dan, a ne predolgo, ker lahko pogreni. Kadar pa delam zaporedoma, pa gobice ne splaknem, tudi posodo ni nujno vedno oprati (po občutku). Aki[pikapolonica]

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

30. jan 2010 14:58

Mene tudi zanima ali ima katera za oddat kefirjevo gobico, bi jo rabla. Sem jo imela že nekaj časa nazaj pa mi je šla falit. zvezdica969

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

31. jan 2010 14:29

Tudi jaz se priporočam za kefirjevo gobico (mlečno) ali pa vsaj kakšen namig, če se jo da kje kupiti. Hvala ! jasna

Biserček  

član od: 15.2.2010

sporočila: 1

15. feb 2010 22:33

Pozdravljene! Priporočam se za kefirjevo gobico, če mi jo je katera pripravljena oddati. Sem iz MB LP Biserček

Kacha  

član od: 15.2.2010

sporočila: 1

15. feb 2010 22:45

Tudi moja gobica ima "mlade" in nimam kam z njimi, tako da se kar javite....sem iz Ljubljane. Lp, K Kacha

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

15. feb 2010 23:06

pozdravljeni... zanima me,če se tudi iz mleka brez laktoze naredi kefir ?? lp cheleste

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

16. feb 2010 11:47

Kako hranite gobico kadar je ne uporabljate? Uporanica zgoraj je napisala, da v vodi, jaz pa jo vedno v mleku-čeprav je res, da jo imam le kratek čas (mimogrede, hvala še enkrat Lučka, dela kot nora in bo kmalu za odstopit) in do seedaj je bilo vse ok, jo pa nočem uničit. Kakšna izkušnja? terakota

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

16. feb 2010 12:09

cheleste, če mogoče še velja odgovor... mislim, da bi moral nastal kefir iz mleka brez laktoze. Tako mleko ima laktozo razgrajeno na osnovna gradnika glukozo in galaktozo. Kefir bo tako še vedno imel hrano, samo razkrajat mu je ne bo treba. Poleg tega pa poznamo tudi vodni kefir, ki "živi" od saharoze (navaden kuhinjski sladkor) ter fruktoze (iz sadja) in tukaj ni sledu o laktozi. Mimogrede, za laktozno intoleranco 2. in 3. stopnje (tisto, ki ni prirojena) velja, da se lahko v zmernih količinah uživa fermentirane mlečne izdelke. Laktozo, ki povzroča probleme razgrajujejo mikroorganizmi, ki naredijo jogurt, kefir, sir... Seveda v takih izdelkih ostane nekaj glukoze, ostane pa tudi nekaj živih mikroorganizmov, ki pomagajo našemu telesu razgraditi preostalo laktozo. terakota, prebrala sem, da lahko kefirjeva zrnca splahneš in zamrzneš, če jih želiš shranit. Nisem še poskusila, ampak mislim, da ne bi smelo bit problemov pri "oživljanju". Moj kefir se pridno množi, če kdo rabi zrnca je prevzem možen v Ljubljani (med tednom), Kopru, Postojni... Kmalu bom poskusila preobrazit mlečni kefir v vodnega. Mlečnemu kefirju bom poleg mleka dodajala vedno več pripravka za vodni kefir (voda, sladkor, sadje). Je kdo že poskusil? kutikula

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

16. feb 2010 13:09

cheleste je napisal/a:
pozdravljeni... zanima me,če se tudi iz mleka brez laktoze naredi kefir ?? lp cheleste

Seveda se naredi, pa še zelo dober je. Preizkušeno.

Blanchy

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

16. feb 2010 15:41

super !!! hvala obema.... lp cheleste

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti