Aparat za peko kruha - rabim nasvet

tincica  

član od: 22.3.2005

sporočila: 2

tema odprta - 18. dec 2005 15:24 | ogledi: 9.144 | odgovori: 10

Kupujem aparat za peko kruha, do sedaj nimam z njimi nobenih izkušenj. Zanima me, če ima kdo aparate znamk matrix ali severin, predvsem, katere aparate imate in kakšne so vaše izkušnje. Dobrodošel bi mi bil tudi vsak nasvet, na kaj naj bom pri nakupu posebej pozorna.

Hja, hvala vsem za pomoč! Tina

tincica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

18. dec 2005 16:17

Imam Clatronica in sem zelo zadovoljna z njim! Clatronic BBA 2605 z eno gnetilko! Se mi zdi, da je z njim zelo enostavno delati, navodila so preprosta, hitro najdeš z njim skupni jezik! Ne obupat, na začetku so po navadi problemi, dokler ga ne "osvojiš"! LP! Galja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. dec 2005 17:16

Sem imela Kenwooda,zadovoljna ,dokler se mi ni že v garanciji pokvaril.Po dobrem letu,po poteku garancije se mi je spet pokvaril.Zamenjali so mi ga z drugim rabljenim za 1500 tolarjev,vendar se ta preveč pregreva,na zunaj preveč zapeče,znotraj pa nepečeno. Serviser je rekel,da se aparate za kruh precej stran meče. V Sparu sem videla aparat s 3 letno garancijo ,za malo manj kot 10.000 sit.Sem ga kupila,zaradi 3 letne garancije.Do zdaj sem spekla dvakrat,zaenkrat je vredu,naprej bomo pa še videli. Oče je imel Severina,po preteku garancije se je aparatu "zmešalo."Zdaj ima Ciatronica,zaenkrat mu dela kot urca. l.p. Vesna Leben

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

18. dec 2005 19:31

Imam AFK, ki je kar precej angažiran pri nas doma (ga obremenim včasih tudi z več kot 80 dag moke) in sem z njim zelo zadovoljna. Dela že dobri dve leti in to BP. Ugotavljam, da ima takšno ohišje kot moj še kar nekaj drugih znamk, tako da se mi zdi, da je to več ali manj "isti šmorn". Glede na izkušnje drugih pa predvidevam, da včasih kdo naleti tudi na mačka v žaklju. Tincica, poglej po starih forumih, smo se že kar precej razpisali o teh aparatih. Ti želim dober nakup.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. dec 2005 22:05

Severina sem imela cca 3 leta, nato sem ga dala tašči, ker sem dobila novega - Perfect. Tašča po pol leta še vedno peče v Severinu. Torej, dela kot treba. Lp, Asja

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

19. dec 2005 10:59

Pri nas imamo že eno leto aparat Bomann cb 556 in je deloval brezhibno, ravno včeraj zvečer smo pa naleteli na prvo okvaro našega kruhomata, ki pa je žal ne znamo odpraviti pa me zanima, če se je kateri od vas kaj takega že pripetilo in sicer: os na katero natakneš gnetilko se ne premakne niti za milimeter, kot da bi bila zabetonirana. Gnetilko pa sicer lahko vzamem dol. a je možno, da je prišlo do rjavenja. Vsaka pomoč je dobrodošla, ker brez nega aparata smo doma izgubljeni. Sporočilo je spremenil(a) tatjanca dne 19. dec 2005 11:00:21

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

19. dec 2005 13:52

Doma mesimo kruh z Boshem MUM 4625, ki ni pravi aparat za peko kruha ampak bolj večnamenski strojček - krasno ugnete kruh (in karkoli drugega). Postopek: flikneš vse sestavine noter (no kvasec naredim), in vklopiš na gnetenje in greš pospravljat ali uživat, ko pregnete ugasneš in pustiš da vzhaja 1/2 ure, nato ga spet malo vklopiš in testo deneš v kastrolco in vržeš v pečico. To je to. S to mašinco delam vse od kruha do testa za piškote, zavitke, palačinke... do krem. Karkoli. Je tipi topi. Edino ni tako zelo avtomatski kot aparat za kruh - se moraš tudi sam malo potrudit. Ga imam že dve leti in če mi crkne grem takoj po novega. LP, Staša

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

19. dec 2005 14:23

Imam Perfect-a in sem zelo zadovoljna glede programov in delovanja. Aki

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

19. dec 2005 14:25

Tatjanca, poznam to problem, pomaga namakanje posode od zunanje strani, potrebnih pa je kar nekaj ur. Pri nas nič drugega ni pomagalo, sila pa sploh ne. Sedaj vedno preverim, če se gnetilke vrtijo, da bi dala takoj namočit in bi lahko naslednji dan spet pekla. Pozdrav! riba-ribica

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

4. feb 2011 22:02

meni pa je crknil clartronik. Kje bi ga popravili foxpapa

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

5. feb 2011 12:02

Servis ima Ivan Prešeren s.p., Litijska cesta 12 a, Ljubljana telefon 01/540 10 00. Mojega clatronika z dvema gnetilkama je pred tednom "obudil od mrtvih". Lep dan Jana jana 07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti