Za vitko postavo

neznan uporabnik
tema odprta - 1. okt 2001 19:52 | ogledi: 2.934 | odgovori: 10

Različne jedi so dobre, če so dobrega okusa, lepega izgleda in če po uzivanju v njih nimamo slabe vesti, ker bi zauzili preveč kalorij. Torej lahko tukaj z nami delite recepte in nasvete, s katerimi lahko uzivamo v dobri hrani, a s tem ne povzročamo odvečnih kilogramov.

Petra

neznan uporabnik

1. okt 2001 20:17

Pozdravljeni! Kar se tiče receptov za vitko postavo je takole. Pri receptih lahko že vsak sam zmanjša količino sladkorja od predpisane, namesto belega prečiščenega sladkorja raje uporabljajmo rjavi neprečiščeni sladkor, nekaterim sladicamlahko namesto sladkorja dodamo med, poleg tega pa je sladkor možno nadomestiti z natrenom v tekočini. Pri tem se samo držimo razmerja, ki je navedeno na embalaži. Pri uporabi margarine za peko raje uporabljajmo margarino, ki vsebuje manj maščobe. Jaz predvsem uporabljam Sparov margarinski namaz, ki vsebuje 30% manj maščobe. Uporabljajmo raje trdne kot tekoče maščobe. Namesto masla uporabimo margarino, namesto navadnega jedilnega olja pa olivno olje.

neznan uporabnik

2. okt 2001 9:14

Ali ne bi ta tema bolj sodila v forum o zdravi prehrani? Sicer me pa zanima, Peter, ali dobite v redu rezultate s pečenjem z dietno margarino? Kolikor vem, te vsebujejo nekaj vode namesto maščobe, recept pa zahteva maščobo... Maščobe v kolačih nisem nikoli zmanjševala (sem pa že jedla kolače in piškote, ki so bili zanič - verjetno zaradi tega). Se pa da ogromno prihraniti na sladkorju, se strinjam.

neznan uporabnik

2. okt 2001 9:18

Okus peciva in piškotov ni nič slabši. Jaz že nekaj časa za vsa testa uporabljam to margarino in sem zelo zadovoljen. Poizkusite!

neznan uporabnik

2. okt 2001 19:47

Petra, poglejte na naslov: http://nova.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=448& Tam smo govorili o obrokih. Najdete tudi mojo dieto. V bistvu se je treba odpovedati maščobam in sladkorju. Sama uporabljam sojino olje, ker je manj kalorično od navadnega in še vedno veliko cenejše od olivnega. Na dan zaužijem do 10 g maščob ali pa še to ne (in še vedno me je "nekaj skupaj"). Krompir jem zgolj kuhan in nič zabeljen. Nanj potresem le peteršilj in okus in izgled sta takoj boljša. Meso (6 dkg) lahko spečete na žlički olja in ga pred tem okusno začinite. Naučila sem se redno jesti pusto juho. Poleg tega, da je zdrava, tudi zelo napolni želodec in zmanjša občutek lakote. Skoraj nič kalorij nimajo tudi špinača, blitva, buče. Te lahko pripravite na raznovrstne načine. Vsekakor se še oglasim, če najdem kakšen dober recept. Beti

neznan uporabnik

2. okt 2001 20:13

Pravkar sem našla nekaj dobrih »nizkokaloričnih« receptov. Pečeni krompirček brez olja (pommes frites) - krompir olupimo, narežemo na palčke, ki jih v enem sloju razporedimo po pekaču, pokritim s peki papirjem. Pečene palčke posolimo in začinimo s česnovim prahom ali poljubno začimbo. Zraven namesto majoneze ali kečapa ponudimo gorčico, ki je izredno nizkokaloričen dodatek jedem. Bučke v solati - 0,5 kg bučk, - 2 žlici olivnega olja, - 2 žlici limonovega soka, - 1 majhna sesekljana čebula, - 2 stroka česna, - malo bazilike, - sol Bučke lahko surove nastrgamo za solato ter dodamo začimbe. Biskvit brez moke - ¼ l vode, - 20 dkg dateljnov, - ½ žličke soli, - 1 vanilij, - 1 žlica limoninega soka, - 10 dkg sesekljanih orehov (oreh delno zamenjuje tudi maščobo!), - 4 pretlačene banane, - 40 dkg ovsenih kosmičev Sestavine premešamo. Z žlico oblikujemo majhne kupčke in jih zlagamo na peki papir v pekaču (brez maščobe!). zlatorumeno zapečemo pri 170 stopinjah C. Pa še nekaj nasvetov: - olje za peko narastkov raje umešajmo v maso, namesto da ga polivamo po pekaču, - čim več pecimo v pečici, da ne žgemo olja, - uporabljajmo nizkokalorično mleko in mlečne izdelke, - izogibajmo se trdim, živalskim maščobam, - namesto s prežganjem jedi zgostimo z žitnimi kosmiči ali moko, - uporabimo največ 3 jajca tedensko po osebi, - holesterol zmanjšamo tako, da 1 jajce nadomestimo z 2 beljakoma, - kostanj za razliko od drugih lupinastih plodov vsebuje malo maščob, zato ga lahko uživamo v večji meri kot ostale plodove. Idealna shema za prehrano: - obilen zajtrk - dobro kosilo - varčna večerja Lp, Beti.

neznan uporabnik

3. okt 2001 8:25

Zanimivo... medtem ko se vi trudite, da bi shujšali, se hočem jaz zrediti. Ščitnica mi namreč dela precej vec kot bi bilo treba, in ce bi jedla tako kot pravite, bi se že posušila. Svetujem pa ločevanje beljakovin in ogljikovih hidratov, tako lahko jeste karkoli in shujšate. Že več jih poznam, ki jim je uspelo.

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:10

Ločevanje beljakovin in ogljikovih hidratov je postalo prava moda. Že marsikje vidim, da ljudje pri kosilu jedo zgolj solato in meso. Predvsem dobro je brana knjiga Hujšam, torej jem (avtor Montignac, če se ne motim?). Vendar odkrito povem, da zame ni kosila, ne da bi jedla in okušala tako meso kot tudi prilogo. Kaj menite ostali? Menim, da človeško telo za svoj obstoj, delovanje in zdravje potrebuje vse vrste in skupine živil. Poznam pa gospo, ki je pri svojih 46 - ih letih v dveh letih s pomočjo ločevanja živil izgubila 20 kilogramov. Sama sem raje zvesta dieti, ki dovoljuje vsakšno živilo - le da v omejeni količini. Beti

neznan uporabnik

4. okt 2001 9:00

Beti, se popolnoma strinjam. Pazim le, koliko naložim na krožnik.

neznan uporabnik

7. okt 2001 10:24

O ločevanju hranilnih snovi imajo ljudje zelo različna mnenja. Nekateri pravijo, da je zelo dobro za hujsanje, drugi, da je to "lari fari". Pravzaprav jaz to vedno počnem, ker meso in mesne jedi niso moja priljubljena hrana in zato mesa jem zelo malo. Sem se pa navadila, da namesto sladkorja vedno uporabljam natren. Čaj, kavo, različno pecivo itd sladkam samo z natrenom in sploh ne opazim razlike. Petra

neznan uporabnik

7. okt 2001 20:30

Sama osebno Natrena nikoli ne uporabljam, ker zmeraj občutim v ustih okus tega industrijskega sladila. Raje pijem grenak čaj ali kavo. Čaj si včasih raje sladkam z malo medu. Pravijo tudi, da velike količine umetnih sladil niso zdrave; pred leti se je celo govorilo, da povzročajo raka... Kakorkoli že, enkrat tedensko tudi kalorična in s pravim sladkorjem pripravljena sladica ne more škoditi...Vsega po malo, pa bo! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti