Kostanj

neznan uporabnik
tema odprta - 1. okt 2001 10:33 | ogledi: 5.233 | odgovori: 5

Ker je čas kostanjev me ,zanimajo kakšni recepti za pripravo kostanjevih sladic(torte, peciva, kakšne kreme...).

Lep dan!

neznan uporabnik

1. okt 2001 13:29

Preprosto kostanjevo pecivo - 4 jajca, - 1 jogurtov lonček sladkorja, - 28 dkg kuhanih in spasiranih kostanjev (kostanjev pire) Ločimo rumenjake od beljakov. Rumenjake stepamo s sladkorjem, dodamo sneg in na koncu še kostanjev pire. Premešamo in spečemo v namaščenem pekaču. Ko je pecivo pečeno, ga prelijemo s čokoladnim prelivom. Beti

neznan uporabnik

1. okt 2001 22:33

Recept za kostanjevo pecivo se nahaja v zadnji števililki (oktober) revije Pet zvezdic. Prispeva ga gostiln Pri Danilu iz Rateč pri Škofji Loki in vsaj kolikor sem preletel sam recept, lahko sklepam, da mora biti sladica zelo dobra.

neznan uporabnik

2. okt 2001 10:21

Hvala za informacije; me pa zanima še nekaj: pri nekem receptu sem zasledila,da lahko uporabiš kostanj iz konzerve, no pa me zanima,če lahko kostanj skuham, olupim, naredim pire (malo več) in ta pire uporabim še kdaj drugič?

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:21

Kostanjev zavitek Testo napravimo na enak način kot za jabolčni ali sirov zavitek. Nadev pripravimo tako, da h kuhanemu, olupljenemu in pretlačenemu kostanju dodamo jajčno maso, ki jo predhodno naredimo iz rumenjakov, sladkorja, vanilija in žličke ali dveh olja. Nazadnje vmešamo trd sneg beljakov. Če je nadev pregost, da razredčimo z mlekom. Lp, Beti

neznan uporabnik

3. okt 2001 23:31

Kar se tiče shranjevanja kostanja vam predlagam, da poskusite na ta nacin, da kostanj skuhate, nato ga olupite in celega zamrznete. Nato pa pozimi samo kaksno uro prej ven vzamete da se odtaja in ga uporabite.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti