Tržaška omaka

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

tema odprta - 23. nov 2005 15:59 | ogledi: 4.206 | odgovori: 4

Zanima me, koliko časa(dni) je uporabna sveže pripravljena tržaška omaka, če jo hranim v hladilniku.

Hvala za odgovore in nasvete.

LP,

Teja

teya84

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

23. nov 2005 21:37

Po mojih izkušnjah tržaška omaka precej hitro izgubi na okusu in izgledu. Česen postane rumenkast (napije se olja), peteršilj pa potemni. Če se le da, se jo napravi tik pred uporabo. Lp, Tina

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

24. nov 2005 10:31

Ali mogoče kdo ve, kako je tržaška omaka dobila ime? Vem, da to vprašanje lahko zveni čudno. Lahko bi rekli, da ni bolj logičnega odgovora od tistega, ki se nam ponuja iz samega imena. Vendar, nekje sem zasledil informacijo, da ime tržaška omaka ni v nikakršni povezavi s Trstom. Rad bi to preveril. Miroslav Vulović

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. nov 2005 11:31

Nekje sem prebrala, da je tržaška omaka zelo celinska iznajdba iz časov pred hladilnimi tovornjaki, ko so se kuharji izmislili omakco močnega okusa in primorskega imena, da so s tem skrili vonj in okus ne več najbolj svežih rib. Verjetno bo v tem tudi kaj resnice, saj primorci in dalmoši te omake ne uporabljajo, oz. je k njim prišla od drugod. Znanec iz Splita celo pravi, da se s to omako ribi uniči oz. izniči okus (kar je po mojem mnenju kar res, sploh ker tržaške omake ne maram preveč) Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

dng  

član od: 17.2.2004

sporočila: 21

24. nov 2005 12:30

sarabande je napisal/a:
Ali mogoče kdo ve, kako je tržaška omaka dobila ime? Vem, da to vprašanje lahko zveni čudno. Lahko bi rekli, da ni bolj logičnega odgovora od tistega, ki se nam ponuja iz samega imena. Vendar, nekje sem zasledil informacijo, da ime tržaška omaka ni v nikakršni povezavi s Trstom. Rad bi to preveril. Miroslav Vulović
Pozdravljeni! Zivim v Trstu in vam lahko potrdim, da trzaska omaka nima zveze s Trstom - vsaj tu je ne poznajo Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti