Peka polnozrnatega kruha

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

18. nov 2005 14:30

Ta solno-kvasna emulzija je super,danes sem spekla habance(poticke z zaseko)mmmmm.Jutri pa bom spekla buhteljne.Pečem pa tudi polnozrnatega,a mi nikoli ne uspe.Sem klicala Goljata,pa mi je rekel da moram mešati polnozrnato z belo,kar pa nebi rada,ker hočem kruh samo iz polnozrnate moke.... Teka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. nov 2005 16:06

Teka! Tudi jaz sem se dolgo ubadala s polnozrnatim kruhom in spraševala po forumuin se trudila ... Ugotovila sem,da pomaga ,če dodam v tekočino mineralno vodo z mehurčki,ali limonin sok,ali jogurt- eno od teh stvari(definitivno pomaga pri vzhajanju testa iz polnozrnate moke),vendar sem na koncu vseeno ugotovila,da je še vseeno fajn če je kakih 20% črne do bele moke,ostalo pa polnozrnate S solno kvasno emulzijo delam že kake dve leti,razen če nimam pripravljene pa se mi res mudi(beri 1×letno) Upam,da sem kaj pomagala in dobro peko Aki

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. nov 2005 18:10

Kruh iz polnozrnate moke ne more biti tako rahel in visok kot iz navadne moke, ker je moka drugačna. Lahko ga naredijo v pekarnah z raznimi pripomočki in kemičnimi dodatki. Moja mami se vedno čudi kupljenemu koruznemu kruhu. Dobro se spominja, kakšen je bil doma pečen koruzni kruh. Imel je jermen, kar pomeni, da je bil močno zbit na dnu. S tem, da je njena mama sicer spekla odličen kruh. Domač kruh je pač drugačen. Nižji, ne tako rahel, je pa zato bolj zdrav, ker nima vseh tistih dodatkov. Moj iz mešanice polnozrnate pirine in bele moke je bil sicer rahel, vendar bolj nizek. Mojemu dragemu je bil nadvse všeč, kar je zelo pomembno. Mimika

itaita  

član od: 10.10.2005

sporočila: 41

18. nov 2005 21:36

z največim veseljem sporočam, da je polnozrnati kruhek (pravzaprav sta nastala 2 polkilogramska hlebčka neverjetno dobro uspel čeprav sem bila sprva skeptična glede solno kvasne emulzije. naš kruhomat bo verjetno šel za nedoločen čas na dopusta... ita

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. nov 2005 21:39

Naš pa že zelo dolgo počiva. Me veseli, da vam je vsem tako dobro uspelo. lp Vesna Vesna Milek Recko

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

19. nov 2005 16:39

Madonca, sem vse prebrala n že včeraj pripravila solno-kvasno emulzijo, tako da bom še jaz preizkusila....glede na vaše navdušenje pač moram ha ha ha. Vam sporočim kako je meni uspelo - trenutno testo vzhaja. Lp vsem cukrček

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

22. nov 2005 3:21

malo za vspodbudo da se da speči kruh brez ne vem kokega znanja , mogoče mal srece in ljubezni http://www.moj-album.com/album/1533677/ sestavine 300g ržene moke 300g moke iz celega pšeničnega zrna zmešano v kruhomatu , spečeno v pečici ja pa kaka taka pol zraven paše Lep dan še naprej Dušan

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. jan 2006 8:36

Meni je solno-kvasna emulzija odprla nove dimenzije kruha. Že večkrat sem ga spekla in vedno mi je uspel. Prej sem imela rešpekt do kruha, sedaj pa mi je samozavesta tako narasla kot mi vzhaja kruh. Delam različne kombinacije. Običajno zamesim bolj mehko. Kako pa vi? Potem imam malo problemov, če hočem narediti nekaj podobnega, kot so francoske štručke. mimika

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 11:08

Dušan, tvoj link se ne odpre. Sicer pa jaz pečem polnozrnati kruh brez mešanja mok. Pride res bolj zbit, je pa za naš okus veliko boljši, kot če je moka mešana. No, sicer pa bele moke ne uporabljam, če pa mešam črno ali rženo moko, pa kruh zato ni nič bolj rahel. lp Julija

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

27. jan 2006 22:26

V trgovini pogosto kupim kruh, ki je narejen, tako vsaj pravijo trgovke, iz poparjene moke, zaradi katere ostane kruh dalj časa svež. Ga je morda katera že delala na tak način? Govorile ste tudi o krompirju v kruhu oz. krompirjevki. Ali slednje pomeni, da z vodo, v kateri se je kuhal krompir, poparite to moko? Ali sta to dve različni tehniki? Tudi sama bi naredila kruh s to s-k emulzijo, vendar nisem zasledila, koliko vode približno dodate (glede na to, da nimam "občutka" za kvašeno testo)? Kar nekaj vprašanj sem natrosila, upam, da mi boste lahko odgovorile. Hvala L

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti