Braziljska kuhinja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. dec 2005 12:06

Krasno, novi recepti. Mamami toliko lačnih ust, poznam tudi jaz. Se človek kar nadela in mu paše, da ga kak dan drugi postrežejo. lp Vesna Vesna Milek Recko

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

26. jun 2014 10:15

Mene pa zanima, kje v Slo se da kupiti sestavine za pripravo brazilskih jedi. Razen tapiokine moke (ki jo uporabljajo tudi v azijski kuhinji) in kroglic namreč na spletu ne najdem trgovine, kjer bi lahko kupila originalna živila, začimbe, pijače, prigrizke... Če ima kdo kakšno informacijo o tem, bi bila zelo dobrodošla.

ladyx

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jun 2014 12:08

Ne vem, kaj hočeš skuhat, največje težave boš imela z amazonskimi ribami in mogoče korenino jucce ali zelene banane (plantains),  drugače se da večina jedi pripravit z vsakodnevnimi sestavinami: piščanec, govedina, paradižnikovi pelati, suho meso, paprike, ingver, koriander, sol, poper. Pojejo eno goro riža.

Zacni s fejioada (izgovori se: fežuada) za to ti poo moje niti v trgovino ne bo teba. :)

 

 

Vanja

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

26. jun 2014 13:24

Hvala, Vanja! zanimajo me

- zelene banane, pa tudi:

pijače:
- gazirana pijača Guarana
- (gosti) sok Acai

- cachace (žganje iz sladkornega trsa)

- brazilsko pivo

Sestavine za kuho:
- Polvilho azedo (tapiokina kisla moka)
- Farinha de mandioca (rumen zdrob iz manioka (grobo mlet), iz regije Amazonija
- Kuzkus de milho (koruzni kus kus (zdrob za kus kus)
- bela koruza brez lupinice (pakirano suho zrnje)
- plod manioka

- sladki krompir (yam)

- črni fižol

Zanima me, kaj od tega se da kupiti pri nas in kje?

 

ladyx

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jun 2014 14:22

Črni fižol dobiš pri nas, leclerc zagotovo, yam tudi, pa zelene banane (plaintain).

Za ostalo ne vem. Poglej v avstrijskih trgovinah - Metro morda? Imajo kar dobro založen oddelek z raznoraznimi potrebščinami za eksotične kuhinje.

 

mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

26. jun 2014 15:12

ladyx, cachaso sem videl v Leclercu.

Miroslav Vulović

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jun 2014 16:28

Res veliko stvari se da skuhati iz najbolj vsakdanjih jedi. MEni je bil črn fižžol že davno poznan, nisem mislila, da je kaj posebnega. Je pa res, da ga nismo veliko jedli.

Caipirinha se naredi iz kakega drugega šnopsa, je prav tako OK. Jaz jo delam navadno iz vodke, ker je pri nas cachasa obupno draga (tam ene $30), kar je čisto preveč za žgano pijačo "Ž" kvalitete. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. jun 2014 16:39

Se popolnoma strinjam, cachaça je res zadnja stvar, ki bi jo pogrešala v življenju - vsak naš navaden sadjevec je boljši, kaj pa vem, kaj takega po okusu pri nas dobiš, če pustiš v čebru par gnilih jabolk (moje mnenje). Če se že gremo caipirinhe, raje vzamemo beli rum.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jun 2014 17:09

Tale Cashasa nima vonja po rumu...sem jo nekajkrat prinesla iz Brazilije, kjer je stala steklenica najbolj znanega proizvajalca $1,50. Z belim rumom je itak prav tako odlična.

Če jo narediš iz vodke, ni več caipirinha ampak postane Caipiroshka. Me zanima koliko ljudi bi sploh spoznalo razliko med eno in drugo. Iz Brazilije sem privlekla tudi možnar iz "purple heart" lesa. Nekaj časa sem ga pridno uporabljala, potem sem ugotovila, da gre iz inoxovo palčko s plastično konico veliko bolje. :)

Čisto mimo, velikokrat dodam limetam nekaj svežih lističev coriandra. Nam je to zelo okusno. 

 



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 26. 2014 21:00

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

26. jun 2014 20:56

Že vidim, da bom nekaj prišparala na račun cashase;) Vam čisto verjamem, da sta vodka in beli rum dobri zamenjavi, pa še doma ju imam. Ostale stvari bom pa poskusila najti originalne. Hvala za nasvete!

ladyx

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti