Peceni puran

neznan uporabnik
tema odprta - 7. nov 2000 11:29 | ogledi: 11.150 | odgovori: 1

Pozdravljeni,

zanima me, ali morda kdo pozna kaksen dober recept za pecenega purana? Rad bi spekel celega purana, zato me zanima, ali bi lahko za nadev uporabil enak recept kot pri gosi, torej jabolka in kostanj ali kaj podobnega.

Ali morda kdo ve, kako se pripravi puran po amerisko?

Hvala.

LP,

Vasja

Edited by - marinka on 07 Nov 2000 16:32:13

neznan uporabnik

7. nov 2000 16:26

Nadevan puran po ameriško 4 do 6 kg težak puran sol in beli poper po okusu (lahko ju nadomestimo z začinko ali kakšno drugo začimbno mešanico 4 žemlje, narezane na kocke. 1 čebula , narezana na drobne koščke puranovo srce in drobovina, narezana na drobne koščke ali pa zmleta 3 žlice maščobe malo naribane zelene ostanki pečenke ali šunke , narezani na kocke 2 jajci sok ene pomaranče naribana pomarančna lupina 1 žlica drobno narezanega timijana ali pa posušenega šopek drobno narezanega peteršilja ali pa primerno količino suhega ščepec majarona 10 dag masla Purana od znotraj natremo s soljo in poprom. Na maščobi opražimo drobno narezano čebulo, dodamo srce in jetra ali drobovino in podušimo. Dodamo kruhovim kockam, dodamo vse ostale sestavine in dobro zmešamo, naredimo neke vrste testo. S tem nadevamo purana in ga zašijemo. Purana naoljimo in ga s prsnim delom navzdol položimo na rešetko nad moker pekač. Nanj položimo kos folije in ga pečemo 2 do 3 ure in ga vsakih 15 do 20 minut premažemo z oljem. Po 2 urah odstranimo folijo in ga obrnemo in pečemo še 60 minut. Vmes ga pokrijemo s folijo. Nato folijo odstranimo in purana polivamo s sokom, ki se je nabral pri pečenju. Prelivamo ga vsakih 15 minut in pečemo približno 2 do 2 uri in pol. Ko je puran pečen, ga pustimo v odprti pečici vsaj pol ure. Sok od pečenja precedimo, ga zgostimo z gustinom, dodamo kapljico vina in ga ponudimo zraven mesa. Edited by - marinka on 08 Nov 2000 08:22:00 Edited by - damjana on 08 Nov 2000 22:00:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti