Ločevanje živil 90. dni - 5. del

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. feb 2015 8:37

Meni je že jasno, kaj je cikliranje OH. Vsak, ki ga zanima, si lahko sam pogleda. Bi pa rekla Simonu, tudi to je neke vrste dieta, nekaj, kar telo obremenjuje, saj je vnos maščob in beljakovin mnogo večji, OH enkrat manjši, drugič večji. Zdravo prehranjevanje pomeni vse kaj drugega. A naj dela vsak kot misli, da je prav. To je problem razvitega, presitega sveta, tam kjer ni hrane pojedo vse, kar dobijo, pa se nič ne zredijo.

 

naor

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. feb 2015 12:31

http://maxximum-portal.com/Huj%C5%A1anje/Diet

 

No, na tej strani sem se izobrazila o cikliranju  OH. Zdaj imam res čisto drug pogled na zdravo prehranjevanje. Res, zdravo do kraja, super za telo, sploh če hočeš biti drugi Schwarzengger. Dieta pa to sploh ni, nikakor.

Toda, vsak, kakor hoče, a ne?

 

Pa da ne skrenemo v smeti:

Končno sem se ustalila v domači kuhinji, zato danes B dan, kuhana govedina in zeljni narastek, solata.

marjja

Simon_92  

član od: 17.2.2015

sporočila: 16

19. feb 2015 12:57

Tukaj se ne gre, za razne diete, diet(angleško) je narobe prevedena beseda, pomeni prehrana, način prehranjevanja. Torej tudi ko prideš na željeno težo, postavo, karkoli...je potrebna zdrava prehrana, ker tukaj je skoraj na vsaki drugi strani nekdo, ki se mu je vrnilo 6-10-15kg. Tega pa si verjetno nihče ne želi? Sicer pa zmernost pri vsemu, dovolj gibanja pa nimaš problemov, če jih kljub temu imaš, nekaj delaš narobe in te ne bo nobeno hujšanje rešilo :)

Simon_92

Simon_92  

član od: 17.2.2015

sporočila: 16

19. feb 2015 13:11

-pika je napisal/a:

OJLA

Marija čisto prav si napisala tebi Simon ti pa povem, da je  vsaka dieta kruta zadeva,vendar se človek sam odloči in si proba na svoj način prepričati izgubiti kakšen odvečni kilogram.Ljudje smo si različni in vsak, vsaj mislim presodi kaj mu najbolj odgovarja. Če povem mojo izkušnjo mi je ta dieta super, saj sem pred 12 leti shujšala 27kg,ampak kot sem rekla ljudje smo si različni in vsako telo reagira drugače sem pa v teh letih pridobila 6 kilogramov in sem se pač odločila,da naredim eno kuro 3MD,kar mi dobro uspeva in sem ponosna nase.

Vsem pa želim lep sončen dan



-pika

 

No tukaj se pa motiš, vsakak dieta je kruta? Če si npr. 300kcal v deficitu potem to ni kruta dieta. Je pa res, da v enem tednu čudežno ne izgubiš 1kg+ :) Če si med hujšanjem veliko lačen, se tega nisi lotil pravilno. Tako enostavno je to. Seveda želja po pregrehi je, ne pa tega enačit z lahkoto.

 

Je pa res, da načinov kako izgubiti kg je veliko, je pa samo nekaj načino ki so kolikor toliko zdravi, tudi avto lahko voziš na kurilca, kako dolgo in kakšne so posledice je pa drugo :)

Simon_92

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. feb 2015 13:53

Simon 92, po svoje imaš popolnoma prav, ampak - na  tej temi so ljudje, ki so se ODLOČILI za tole dieto in drug drugega vzpodbujajo k vztrajanju pri njej. Dieta vsekakor deluje in to je tisto, kar članstvo išče.

Ljudje smo različni - eni imajo lepe noge, oči, lase, glas, različne talente (ali pa nič od tega...) in vse je v redu, vse se tolerira, dokler ne pridemo na težo, salo, postavo. Ne gre le za zdravje (navsezadnje lahko en zmeren debelušček živi super zdravo in aktivno), ampak za pritisk medijev in družbe. Ni ljudi, ki bi bili bolj diskriminirani kot debeluhi. Kakšne članke sem v zadnjem času prebrala ! - o manjši inteligenci debelih in njihovih otrok, o manjši produktivnosti, slabši koncentraciji, nesposobnostih vseh vrst, hipohondriji,...itd..itd. Si predstavljaš, da bi kdo napisal članek s tako vsebino o iksastih, kobalastih, škilastih, plešastih, ali bognedaj istospolnih? Pogrom bi bil velik in takojšen. Debela ženska pa mora brati, da je butasta in se ob tem čutiti še krivo.

Zato si večina prizadeva biti vitek, ali vsaj približek temu. In v ta namen počne vse kar utegne pomagati. Obljubljati nekomu, da bo z minimalno spremembo čez pet let idealne postave, je vprašljivo. Prvič dolga doba ne stimulira, drugič se pa tudi na minimalne manjke telo sčasoma navadi in ne hujša več .

Nisem bajsa, ne hujšam, sem pa enkrat po tej metodi. Shujšala sem. si pokvarila v celoti prebavo in se tega ne grem več. Mnogim pa baje uspe. Dokaj hitro - prej kot v letu dni. Torej jih pusti da poskusijo.

Lisa

Simon_92  

član od: 17.2.2015

sporočila: 16

19. feb 2015 14:44

Lisa, te popolnoma zastopim kaj želiš povedati, izkusil na lastni koži, celo otroštvo konkretno pretežek, res konkretno. In ravno zaradi tega, ker sem sam, še kot mladoletnik, poskušal razne diete na lastno pest, vem kako je. In v vseh točkah tvojega posta se strinjam s tabo, ampak da prideš do zdrave teže je potreben maraton ne šprint, če si prebrala moj prvi post, nikomur ne očitam da počne kar počne, je pa dejstvo, da ta "dieta" ni vredu, ni zdrava. Temelji na tem, da v kratkem času izgubiš veliko kg, ogromno razlogov je zakaj to ni dobro, telo se zastruplja itd. Ogromno diet je tudi preveč ekstremno zastavljenih in so psihično prezahtevne. Torej stran od marketing diet, se izobraževati na področju zdrave prehrane, ne vse verjeti na prvo besedo, preučit zadevo in gre, vse se da. Imaš ogromno možnosti pri zdravem prehranjevanju, nikjer nisi prikrajšanj samo je potrebno vložiti čas in trud.

 

P.S. in ja seveda deluje, vedno kadar bo vnos kalorij manjši od porabe bodo šli kg v minus :)

P.S.2. no pa srečno vsem, ki se borite s hujšanjem, če ste popisali 5x1200 strani potem vam par postov ne bo spremenilo pogleda na vse. Ostanite zdravi, jaz se bom pa potrudil, da ne smetim tukaj :)



Simon_92



Sporočilo je spremenil(a) Simon_92 dne 19. 2015 14:46

Sporočilo je spremenil(a) Simon_92 dne 19. 2015 14:54

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. feb 2015 14:59

Ah, pač še eden vseved. A ti misliš, d adrugi nič ne beremo, brskamo po spletu, raziskujemo....itd?  S športom sem s ejaz ukvarjala, ko še tebe nikjer ni bilo, pa tudi danes je to moj način življenja, res pa je, da se z leti intenzivnost in kvantiteta spremenita. O tem pa pa žal še ne moreš razpravljati. In kako si preučil tole našo dieto? Ali vsebuje kakšne strupe?? In še marsikaj bi ti lahko napisala, pa se mi zdi brezveze, ker si očitno pod vplivom "cikliranja". Imam take tudi v bližini, polne mišic in nasvetov za druge.

Kot je pa Lisa napisala, ta tema je namenjena tistim, ki se ukvarjajo s to dieto, vsake toliko pa uleti en podoben tebi in na vse kriplje prepričuje...

Tudi prav, malo si popestril.

 

Lep, lep pozdrav

marjja

Simon_92  

član od: 17.2.2015

sporočila: 16

19. feb 2015 15:38

marjja je napisal/a:

Ah, pač še eden vseved. A ti misliš, d adrugi nič ne beremo, brskamo po spletu, raziskujemo....itd?  S športom sem s ejaz ukvarjala, ko še tebe nikjer ni bilo, pa tudi danes je to moj način življenja, res pa je, da se z leti intenzivnost in kvantiteta spremenita. O tem pa pa žal še ne moreš razpravljati. In kako si preučil tole našo dieto? Ali vsebuje kakšne strupe?? In še marsikaj bi ti lahko napisala, pa se mi zdi brezveze, ker si očitno pod vplivom "cikliranja". Imam take tudi v bližini, polne mišic in nasvetov za druge.

Kot je pa Lisa napisala, ta tema je namenjena tistim, ki se ukvarjajo s to dieto, vsake toliko pa uleti en podoben tebi in na vse kriplje prepričuje...

Tudi prav, malo si popestril.

 

Lep, lep pozdrav



marjja

 

A si mogoče ena tistih, za tvoje težave so vsi krivi samo ti ne? :)  Koliko si ti stara in kaj vse si dala čez, mene niti najmanj ne zanima, kaže pa da ne dovolj :) Očitno se res ne izobražuješ o zdravi prehrani, ker drugače bi bila bolj razgledana glede prehrane, če bi samo osnove zdrave prehrane poznala bi vedela zakaj tale ni primerna ja?Šport, mogoče rekreativno,vsak višjni nivo zahteva močno prilagojeno prehrano.

Zelo rada tudi na slepo sklepaš, sam ne cikliram, v mojih prehrani je trenutno kar veliko OH samo da so malo bolj kvalitetni. Saj OH niso zlo, če jih pravilno kombiniraš, primer? Mediteranska kuhinja.

 

Nikjer nisem napisal, da imajo strupi kaj veze z "vašo" dieto :) ampak s hitrim hujšanjem, ker v maščobah je veliko toksičnih stvari in se pri procesu porabljanja maščob sproščajo. Nima smisla nadaljevati debate, sploh ne s tabo, ki ne poznaš osnov.

 

P.S. ja na žalost sem jo "preučil" kaj vse imate na meniju je naravnost žalostno :)

 



Simon_92

Sporočilo je spremenil(a) Simon_92 dne 19. 2015 15:40

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. feb 2015 21:19

Ja, take genialce imam doma v dveh izvedbah, tako da, ...

Zdaj pa, če bi bil tako prijazen, pa bi se prestavil v kako drugo temo, morda tisto o podplečju, nam bi pa prepustil svoje zmote??? Temu je v osnovi tudi namenjena, lahko pa odpreš kakšno svojo pa nas nevedne poučiš o osnovah. Saj za moje težave so itak drugi krivi, jaz že ne,.... ajoj, ajoj....

A lahko še sploh napišem, kaj sem večerjala??

 

marjja

mojih6  

član od: 7.2.2013

sporočila: 71

19. feb 2015 21:43

Marjja pozdravljena!

 

Vsi,ki se oglašamo pri tej dieti mislim da imamo samo en cilj in to je znebiti se odvečnih kg,sami smo jih pridelali in sami se trudimo za izgubo le teh.Radi pa si izmenjamo kak nasvet in se vzpodbujamo med seboj,zato me ne moti,če ima kdo drugačno mnenje.Zelo pa bi bili veseli kakega dobrega nasveta od vseh,ki mislijo da vse vedo,zato pomagajte nam z dobrimi nasvet.

 

Lep pozdrav vsem.

mojih6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti