Torta tweety

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. okt 2005 13:01

Delala sem že vse mogoče sladke živali -medveda ,psička, zajčka ,pikapolonico ,muco ,................in vedno sem si pomagala z slaščičarsko vrečko in različnimi nastavki ,razne obrise, kot naprimer gobček ali ušesa ,ali oči pa si pomagam z topljeno čokolado -samo čokolado in par kapljic olja -katero vlijem v škrniceljn ki si ga napravim iz peki papirja ,ali pa vlijem v vrečko za skrinjo in čisto malo odrežem .Enkrat sem nekje pobrala recept za krasitev tort in je super -2 vrečki šlag pene miksamo z 1dl hladne vode, dodamo 4 žlice sladkorja v prahu ,posebej miksamo 12 dak margarine in 1 žlico slad. v prahu ,in vse zmešamo -lahko tudi dodate barvo. lp Marta

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

5. okt 2005 14:33

Prekmurka, kako je pa kaj z obstojnostjo te kreme- verjetno zdrži kar precej časa? To varianto moram sprobat. Jaz kremo vedno delam iz kuhane kreme, ampak ni nikoli prav lepo gladka, pa se sesiri, pa ni časa za ohlajanje... Vsekakor za sprobat. Staša Frank

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti