Prepisovanje receptov

neznan uporabnik
tema odprta - 18. sep 2001 16:57 | ogledi: 1.886 | odgovori: 4

Danes sem po dolgem času spet poslala en recept (dala mi ga sestrična, kje ga je pa ona dobila, pa ne vem). Ko pa sem hotela še drugega, sem v navodilih opazila, da ne sme biti prepisan. Še pravi čas. Kajti ta recept sem si od nekje prepisala (še dobro, da si izvor-v tem primeru je to bil časopis- pišem zraven receptov v zvezku. Problem pa se pojavi, če recimo dobim recept od sosede (in s k recepti napišem njeno ime), ta od neke druge sosede ...., ta pa ga je prepisala iz neke revije in jaz v bistvu ne vem, da je bil prepisan.

Potem me boste pa kregali.

lp Špela

neznan uporabnik

18. sep 2001 18:32

Špela zdravo, kolk se dogaja, pa ravno ko Jerneja ni! no, sej konec tedna se vrne, pa bo še on kaj dodal na to temo. Nam je jasno, da pri receptih, ki nam jih pošiljate, o "popolni inovaciji" NE MORE BITI GOVORA. Opozorilo(opomba) je mišljeno kot napotek, da direktno prepisovanje iz revij nima kakšnega posebnega smisla, saj bi lahko prišlo do kašnih pravniških zapletov (namreč zaščita se nanaša na "dobesedno prepisan opis postopka, na iste besede, način podajanja, itd"). Kot je Tinca rekla, pa gre pri receptih za "javno dobro", ki kroži, se razvija in nadgrajuje, vsem v korist in veselje. Torej gre na KulSlo za "od-mene-preizkušen, meni-se-zdi-dober" princip. Toliko z moje strani na to temo..,ki sem tukaj zato, da kaj narišem, ne pa da odgovarjam na tako zapletena vprašanja. PS: še kakšen recept pošljite, pa ne delajte si skrbi z avtorstvom!

neznan uporabnik

18. sep 2001 21:37

Pod prepisovanje je bilo misljeno prepisovanje receptov dobesedno iz revij, kar je zelo slabo. Bomo pa specificirali napotek v prihodnje, da ne bo pomote. Toliko za zdaj... Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

21. sep 2001 10:57

Kakšna je povezava oz. sodelovanje med KulSlo in teletekstom TV SLO? Kar nekaj receptov sem zasledila na teletekstu približno hkrati, kot so bili objavljeni na KulSlo. LP Polona

neznan uporabnik

21. sep 2001 11:08

Kdor je prepisoval, naj ga bo sram... Mi nismo. pozdrav, Bojan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti