Zaščita mize

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 29. sep 2005 11:00 | ogledi: 7.190 | odgovori: 8

Rada bi zaščitila mizo v jedilnici, pa mi steklo nekako ne odgovarja, za pleksi steklo pa ne vem kako se bi obneslo. Ali ima katera kaj podobnega oz. kakšen predlog ?

Lep pozdrav,

Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

29. sep 2005 11:32

Ne maram stekla, ker ga je treba nenehno čistit, zato imam obe mizi (eno jedilniško v kuhinji in drugo v dnevni sobi) zaščiteni zgolj s prtom. V kuhinji z debelejšim kvačkanim ali s platnenim, ki ga prekrijem z nadprtom, miza v dnevi sobi je pa že sma po sebi lepa in je na njej samo dekorativen prt na sredini (trenutno vezen iranski, darilo prijateljice). Jemo pa včash iz krožnikov na pogrinjkihm praviloma pa uporabim prt. Mamamia mamamia

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

29. sep 2005 14:16

Nam je les všeč, obe mizi (v jedilnici in dnevni sobi) sta iz lepega pravega lesa in na misel nam ne pride, da bi ju s čim prekrili. V dnevni sobi je na sredi klekljan prtiček; res pa je, da praviloma ne nosimo hrane v dnevno sobo, sploh ne žlic in kapljajočih stvari, za kozarce so na mizi plutovinasti podstavki v lepi embalaži. V jedilnici je čez dan na sredi okrasni prt z vazo, ko jemo, pogrnemo "jedilni" prt čez celo mizo. Meni se zdi preprosto in lepo. Tašča je včasih imela šipo čez mizo v dnevni sobi. Stalno sem jo gledala, kako hudiča se ji ljubi desetkrat na dan glancati tisto šipo, najprej z mokro, potem še s suho krpo. In vedno mi je bilo nerodno gor postaviti kozarec. Aja, jedilno mizo so otroci seveda nekoliko uničili, so vtisnjeni sledovi tolčenja z žlicami, kakšno lepilo ali barva, seveda. Mož pravi, da bo sedaj, ko so otroci vsaj toliko zrasli, da menda ne bomo več tolkli z vilicami v mizo, enkrat nesel ploščo ne-vem-kam, da jo pobrusijo in na novo polakirajo. Pa bo. LP Fani

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

29. sep 2005 15:01

Jaz prisegam na povoščen platneni prt.Tudi če se kakšna stvar polije ga enostavno obrišem,pere se na 40 st in še čisto nič plastičen ne izgleda. Bernarda

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. sep 2005 15:41

Ja povoščeni prti se kar v redu obnesejo. Priporočam

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. sep 2005 19:15

Moja prijateljica je dala pod povoščen prt še eno mehko podlogo, da prt ne drsi in je zelo zadovoljna. Pri nas je pa žal preveč na mizi moj šivalni stroj in prti na stolu ali pa kar v omari. Ne zgleda preveč lepo, kar se zavedam, ampak, kaj hočemo. riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2005 19:28

Hehe, tiste ki prte šivamo, jih nikoli ne uspemo uporabljat, a ne?;) Saj bo boljše;) Veri

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

30. sep 2005 8:01

Ali mogoče katera ve, kje v Mariboru imajo veliko izbiro povoščenih platnenih prtov?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. sep 2005 9:13

Ajetam, poglej na PArtizanski cesti, takoj zraven Slovenijalesa, mislim da se reče Dekor, potem pa je še malonaprej ena trgovina s prti in podobnimi potrebščinami. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti