Buča

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

19. sep 2005 21:07

Kaj pa bucni ocvrtki;so zelo dobri.Pri nas se otroci zelo veselijo casa buc,saj velikokrat pripravim bucni puding.Kaj pa buca narezana na vecje krhlje z lupino in malo posladkana in specena v pecici?njam-njam marmeladka Sporočilo je spremenil(a) marmeladka dne 19. sep 2005 21:09:15

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. sep 2005 21:18

Kako narediš bučni puding? L.P. Vesna Leben

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. sep 2005 23:18

mmmm, kaj pa bučni ocvrtki? Zveni mi zanimivo. Marmeladka, a poveš bolj podrobno kako in kaj? Prosim. Sladke sanje tjas

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

20. sep 2005 8:31

Lumpica , bučo prepolovim in jo narežem na krhlje ,seveda prej odstranim semena ,pečem pri 200 stopinjah 30 - 45 minut -mora se zlato rjavo zapečti -nič ne solim niti ne dam gor kaj drugega, edino če jo jemo tako pečeno jo premažem z maslom. LP Marta

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

20. sep 2005 22:06

Bucni ocvrtki: Buco naribam (na zelo tanke rezance),posolim in pustim da odda vodo iztisnem odvecno vodo, dodam 2 jajca malo sladkorja(2 cajni zlicki) loncek sladke smetane malo mleka in toliko moke da dobite gostljato in kompaktno maso. v ponev polagam majhne polpetke in posodo pokrijem(tako lepo narastejo) ko so lepo zapeceni jih obrnem in specem do konca(ne pokrivam vec) lahko jih uporabite k mesnim jedem,ponudite z skledo solate,namazete z marmelado,medom,nutelo. Se oproscam ker nimam pravih mer jaz jih delam ze veliko let in je postala ze rutina. Bucni puding: Buco narezete na kose in skuhate,odlijete vodo prilijete mleko in zmiksate,da dobite homogeno maso,dodate 5 velikih zlic instant polente in 5 velikih zlic moke,prilijete se malo mleka in vse kuhate na zmernem ognju (ob veckratnem mesanju)10 minut.Dodate zlico margarine in jed je gotova.Pri nas jemo z sladkorjem in cimetom. Pa dober tek! marmeladka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

21. sep 2005 21:47

Marmelatka, hvala za recept bomo jutri poskusili. V Lisi vidla da je muškatna buča-hokaido buča!!! Danes iskala knjigo o bučah in recepti o nijh avtorice Ruth Podgornik- Reš ampak je vse zasedeno, bom jutri skočila v knjigarno! Tudi mi smo pozimi pekli večje krhlje buče(zunanjost buče je bila bela) v pekaču božansko.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti