vcibej, kot bi mi besede vzela iz jezika!
Tudi jaz ti priporočam ajdove štruklje s skuto - so preverjeno zelo dobri;), poizkusila sem Tiste iz baze od Marinke in so vsem zelo všeč - jaz ne dam nič sladke smetane in nič drobtin, so tako bolj sočni.
Pa vsekakor kako zelenjavico zraven, za barvo, okus in svežino:) Najboljše res samo dušena, soparjena ali pražena na zelo malo olja, nekaj kar bo sveže... Nič polnjenega ali takega...
In seveda omakco - vinska, gobova, od pečenke, smetanova ali sirna (ti dve sta bolj nasitni, jaz bi ob tako bogatem jedilniku rajši brala kako bolj enostavno), gorčična,...
Hehe, jaz tudi vedno poizkušam nove stvari, ampak mam glede tega kar srečo, tako da zelo redko delam preizkušene stvari, sploh za večje priložnosti;)
Glede mesnih stvari in vina bojo pa rajši drugi kaj povedali;)
Veri
Slavnostno kosilo
Naj se sliši še tako hecno, jaz za slavnostne jedilnike vedno pripravim kaj takšnega, kar delam prvič. Ker mi to vedno sto odstotno uspe. Ko sem namreč nekajkrat poskušala ponoviti uspeh od prve priprave (za drugo družbo, jasno), mi ni preveč uspevalo, ker sem preveč hotela po svoje. Pa zato vedno iščem kaj novega.
Veri, ko omenjaš ajdove štruklje s skuto - pred leti so delali čudovite (pa tudi izvedbo z orehi) v mlečni restavraciji v MAriboru. Ki se, jasno, ob vseh teh trtah tod naokoli, ni obnesla in so jo kmalu zaprli...AMpak spomin na ajdove štruklje je pa ostal...
Mamamia
mamamia
Hihi, sva že dve, ki vedno delata vse prvič za kake pojedine:)
Ja, Štajerci pa mleko...
Ajdove štruklje ti pa res priporočam, so njami:)
Veri
Zdravo Štajerke!
Sem tudi sama na tem koncu, čeprav uvožena!
Bom pogledala tiste ajdove štruklje. Sicer pa jedilnik dobiva končno podobo - ga napišem, ko bo gotovo.
Jaz VEDNO VEDNO za posebne priloznosti izberem nekaj novega! Preberem recept, v glavi razmislim postopek in sestavine in ce si recem to zna bit dobro, je to to!
Zbogom!
veverica
Pod to temo bi ljudje lahko napisali svoje izkušnje, oziroma kakšne jedilnike so sestavili ob posebnih priložnostih. Imamo ultra temo "Kaj jutri za kosilo", pa imejmo še slavnostne jedilnike
Pa pa
veverica
Moderatorji........ce hocem kliknit "smeskota - klicaj" se izpise vprasaj!!!!!!!
Sporočilo je spremenil(a) sara dne 05. sep 2005 21:13:53
Se enkrat jaz!
Tule je naš jedilnik.
PREDJED
Pestra riževa solata
JUHA
Špinačna kremna juha
SOLATA
Mešana solata
GLAVNA JED
Svinjska ribica z zelenjavno omako
Pražen krompir
Dušeno rdeče zelje
Pečena piščančja prsa s porovo omako
Ajdovi skutni štruklji
Zelenjavna priloga
KAVA
SLADICA
Čokoladni eklerji z vanilijevo kremo
Pa pa
veverica
Sem kar za to, da odpremo temo slavnostnih jedilnikov, zna biti res zanimivo, da vidimo, s čem razvajamo svoje goste. Bom napisala nekaj svojih. Imam namreč rokovnik, v katerega si zapisujem kdaj in kdo je bil pri nas in kaj vse je bilo na mizi. Tako se izognem morebitnim ponovitvam enake hrane isti družbi. Včasih jedilnike pripravim tudi na "nacionalni" osnovi, na primer tajsko, burmansko, mehiško, grško, italijansko, kubansko in podobno. Ali pa na temo divjačine na primer.
Ob tem pa si lahko izmenjamo izkušnje tudi s pripravo hladnih bifejev oziroma kaj vse pripravljamo za ta način pogostitve.
Se že veselim idej. Mamamia
mamamia
Sara, krasno kosilo! To bodo gostje zadovoljni
Ideja, da odpremo temo slavnostnih jedilnikov se mi zdi zelo dobra!
Pred kratkim sem pripravljala slavnostno kosilo, kjer sem si za predjed zamislila doma pečene tortilije z doma pripravljeno guacamole omako, nato pa mi je zmanjkalo idej in receptov za nadaljevanje "po mehiško". Glavna jed in sladica torej niso bile nič več podobne mehiški hrani. Na srečo niti slovenski ali kakšni drugi nacionalni kuhinji.
Gostje so sicer vse pomazali s krožnikov in zelo hvalili, sama pa nisem bila tako zadovoljna....
Tema Slavnostni jedilnik se mi zdi torej več kot dobrodošla!
lp,
burbonka
Sem naredila špinačno kremno juho. Bila je dobra, a za moj okus preredka. Podmeta z moko nočem preveč naredit - da ne obleži v želodcu, smetana, pa tudi ni bogve kaj zgostila župce. Torej.....
LP
veverica
Prav res ste našli hroščka za vse ki nimajo Plus paketa. Zdaj se pa prav izpiše klicaj
Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Jernej - Urednik Kulinarične SlovenijeKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
