Obarvanje perila

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. sep 2005 11:12

Jaz sem tako razsipna, da imam ločena koša za umazano perilo. Kljub temu pa se še kdaj zgodi, da kakšna črna nogavica zajadra med belo perilo. Ker pa perem v glavnem na 60 stopinj, običajno ni tragedije. Če pa se že kaj obarva, gre s parimi pranji na 90 stopinj ven, ker pri nižjih temepraturah se ne vžre toliko. Velja pa to samo za 100% bombažno perilo. Če je mešanica, potem perila verjetno nikoli več ne boste razbarvale. To so moje izkušnje. Lp Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 02. sep 2005 11:13:42

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. sep 2005 13:21

Jaz sem kupila 1x neko sredstvo za razbarvanje v Prometeju (kupi se količina za celoten pralni stroj) in mi je zadevo kar v redu razbarvalo, hkrati pa tudi pretirano ne uničije perila, vendar deluje samo pri visokih temperaturah... poizkusite! Hkrati pa bi imela vprašanje za fino spodnje perilo, ker ponavadi nimam časa (priznati moram, da večinoma tudi volje), da bi vsak kos modrca ali finih spodnjih hlačk prala na roke, mi s časoma te zadeve potemnijo... rada bi jih spet nekako pobelila...ali je že kdo rešil ta problem? Lp, Katjuška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. sep 2005 14:23

Jaz fino sodnje perilo, pretežno svileno in čipkasto, perem v stroju, z drugim belim občutljivim perilom (kakšna majica, bluza in podobno), na programu za občutljivo pranje, z večjo količino vode in manj gnetenja, pa z nizkimi obrati centrifuge. Belo ostaja belo leta in leta. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. sep 2005 14:25

Jaz delam isto, le da modrčke ali pa hlačke s kakimi zelo nežnimi čipkami prej zaprem še v vrečko za pranje perila. tjas

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. sep 2005 9:03

Pri nas za razbarvanje v glavnem uporabimo arekino, damo kar v pralni stroj, se lepo opere, pa še vonja ni po celem stanovanju Rebeka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. sep 2005 11:27

Pa sem naredila "hudiča"..Iz sive se je zadeva po obdelavi z arekino spremenila v pink. No, mene ne moti preveč, moji fantje pa niso ravno navdušeni... LP Tina

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

5. sep 2005 11:35

moja sodelavka je pofarbala svojo uniformo v rumeno.....pa je kupila v Sparu neko tekočino ki se imenuje DR. Beckmann in je šlo vse dol. Sporočilo je spremenil(a) šjorca dne 05. sep 2005 11:35:44

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

5. sep 2005 17:50

Pred kratkim sem cel boben belega perila z neko rumeno stvarjo pofarbala nežno rumeno, pa mi tega Arekina ni razbarvala. Tudi po nekajkratnem pranju se obarvanost ni zmanjšala. Kolegica mi je prinesla od najboljšega soseda K2r - univerzalno razbarvilo v škatlici, v kateri so tri vrečke razbarvila v prahu (za razbarvanje 1 kg perila ena vrečka). Uporabno je od 30 do 95 stopinj, tako da ni problema glede na vrsto perila. Jaz sem za en boben porabila vse tri vrečke in sedaj je perilo zopet belo. Škatlica je belo-modra velikosti 10x16 cm, na vrhu prednje strani pa na belem delu piše z modro: Rešitev za obarvan tekstil ali perilo, in nato rdeč napis K2r, potem pa na svetlomodrem delu piše z belim: Univerzalno-RAZBARVILO. Pod napisom je naslikana obarvana srajca in poleg nje snežno bela. Mislim, da bom sedaj imela vedno eno škatlico doma, za vsak primer, če se zgodi nesreča!!! LP Dušanka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. sep 2005 7:18

Tudi jaz priporočam K2r, ker sem z njim rešila belo bluzo. No, da je bila ponovno bela.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

6. sep 2005 17:03

Kristy in Tjas! Danes sem dobila revijo Moda Plus in na 173 strani ponujajo košaro za perilo na kolesih s tremi predali, dimenzije 59x35x62 cm za 3.590 sit. No, ni ravno košara, čeprav tako piše - je iz kovinskega ogrodja s trodelno vrečo iz poliestra-bombaža, vreča je zgoraj pokrita - tako ni problema, ker se perilo loči že ob vlaganju v vreče. Ena vreča je dovolj velika za toliko perila, kolikor ga gre v 5-6 kg boben. Torej enostavno opereš, ko je polno. Jaz imam tako ločeno perilo že nekaj let, ker sem že pred morda 9-10 leti kupila isto zadevo. V levi vreči belo za kuhanje, v srednjem svetla sintetika, v desnem pa temne stvari za 40 stopinj. Pa še tako se kaj zameša, da mojstrsko pobarvaš perilo, kot sem ga jaz. Se zgodi. LP Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti