Torta za rojstni dan

neznan uporabnik

28. sep 2001 22:40

Peter, napišite kaj o araku, predvsem o njegovih učinkih na testo. Beti Ps: o marcipanu smo sicer v forumu že govorili, lahko pa seveda dodate vašo različico priprave marcipana. Še vedno pa me zanimajo recepti za punčeve rezine, čebelji pik in podobne v slaščičarnah "uveljavljene" sladice. Če jih imate, jih, prosim, posredujte. Seveda pa zbiram tudi druge zanimive recepte za sladice. Hvala in lp, Beti Spremenil(a) - Beti dne 28 sept 2001 22:46:26

neznan uporabnik

1. okt 2001 8:50

Peter, ta vikend sem spekla čokoladno torto po tvojem receptu s tem, da sem za testo uporabila 6 jajc, 6 žlic mrzle vode, 18 dkg sladkorja in prav toliko moke, 2 polni žlici kakava in 1 pecilni prašek. Testo je bilo zelo rahlo, med peko je lepo naraslo in tako tudi ostalo, ko se je ohladilo. Čokoladno kremo sem pripravila po tvojem receptu in moram povedati, da vsak, ki je torto potem poskusil, je bil navdušen. Res je božanska. Prisrčna hvala za res dober recept. Se pa pridružujem Betinemu vprašanju glede raznih receptov za preizkušena peciva. To zanima tudi mene. Pozdravček vsem.

neznan uporabnik

1. okt 2001 10:40

Živjo Peter! Kar veselo na pisanje, nestrpno že pričakujem recept za domači marcipan. Ponavadi torto okrasim s čisto navadno smetano, ker nam potem z lahkoto zdrsne v želodčke in krem na osnovi margarin in umetnih barvil niti ne uporabljam,ker imajo res ogaben okus ( skoraj vsi gostje pustijo tisto kremo na krožnikih).Bi pa kdaj poskusila torto okrasit tudi z marcipanom, če nam boš zaupal svoj receptLep dan želim vsem.

neznan uporabnik

1. okt 2001 13:03

Pošljem takoj, ko bom imel malo več časa. Do takrat se pa vsi lepo imejte in kaj dobrega ustvarite.

neznan uporabnik

1. okt 2001 14:07

Peter, lepa hvala za odgovore! Glede kakava v biskvitu čok. torte se mi je zdelo, da bo on kriv za nerahlost, saj močenje bi pa lahko dodala na svojo rok, a sem "slepo" sledila. Po vseh nasvetih, receptih in dobri izmenjavi izkušenj, mnenj, morajo vse naslednje torte uspeti. Sama nisem zadovoljna s tortnim modelom, povejte še kaj na to temo - kje dobiti pravega, obstajajo različne oblike (kje, katere znamke??), vaše izkušnje... Hvala in lepe pozdrave!

neznan uporabnik

1. okt 2001 22:17

Glede na to, da se je nabralo kar nekaj vprašanj zato bom šal kar lepo po vrsti! Arak je žganje, zvarjeno iz riža, melase sladkornega trsa ali rastlinskih sokov, ki vsebuje sladkor, zlasti iz soka betičev kokosove palme (palmovo vino). Kot aroma je posebno primerno za glazure. Uporablja pa se tudi pri proizvodnji kvašenega testa, ker pomaga za boljše in lažje vzhajanje (nadomestimo ga z uporabo ruma. Drugače ga na žalost ne poznam saj pri nas ni posebej poznan in je tudi predrag, da bi se uporabljal pri vsakdanji pripravi slaščičarskih izdelkov. Tortni modeli: Sam uporabljam različne modele od Dr. Oetkerja (ki je celota tako iz dna kot oboda) pa do tortnih modelov, ki so v bistvu samo tortni obroči, ki jih postaviš na navaden pekač obložen z peki papirjem (papir, ki leži izven območja tortnega modela zavihneš navzor ob zunanjo stran tortnega modela, ki si ga predhodno namazal z maščobo, zato, da se peki papir nanj prime - s tem preprečiš da bi se testo v primeru, da ni pekač povsem raven masa med peko razlezlo izven oboda) peki papir obložiš tudi po notranji strani modela in nanj z čopičem naneseš maščobo, prav takoi namažeš dno z maščobo. Zadnji obroč, ki sem ga kupil v Prodajalni za slaščičarje na Brnčičevi je bil tortni obroč 32/6cm, proizvajalec pa je KOPP Nemčija. Tudi drugače kupujem tortne modele in obroče običajno v tej trgovini in sem z njimi zelo zadovoljen. S kakšnimi problemi pa se vi srečujete pri tortnih modelih. Sporočite in bomo poskušali rešiti! Marcipan: Vzamem 250 g olupljenih (neolupljene mandeljne stresemo za 1 do 2 minuti v vrelo vodo, poberemo ven in povlečemo dol kožico, nato mandeljne v ponvi prepražimo, da se osušijo, nato jih zmeljemo ( v mlinčku za orehe ali pa v mlinčku za kavo – pomembno je le- to, da jih ne zmeljemo v multipraktiku saj se v njem ne bodo zmleli ampak sesekljali na koščke in na koncu zmes zato ne bo gladka), jih stresemo v skledo in dodamo 200 g sladkorja v prahu. Zmesi dodamo žličko limoninega soka in sneg enega beljaka. Zmes na deski dobro pregnetemo v voljno testo, katerega spravimo v plastično posodo in shranimo. Pred uporabo testo samo še enkrat pregnetemo in ga po želji obarvamo, razvaljamo, z njim “oblečemo” torto ali iz razvaljane mase izrežemo razne okraske, ki jih uporabimo za dekoracijo različnih tort in rezin. Preostali recepti in nasveti pridejo na vrsto prihodjič. Lep pozdrav.

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

5. sep 2002 9:13

Ojla, Beti, vprasanje imam zate! Napisala si recept za lesnikovo torto s skuto, pa me zanima, kako veliki model vzames?! Je torta socna sama po sebi? LP, Suzy

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

6. sep 2002 11:45

No, upam, da mi bo Petrova torta uspela. Pekla jo bom prvič. A moram bit na kaj posebej pozorna? Sporočilo je spremenil(a) solzica dne 06. sep 2002 11:45:49

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

8. sep 2002 10:55

Se mora doma narejen marcipan hraniti v hladilniku? LP Damjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti