Pozdrav

neznan uporabnik
tema odprta - 4. nov 2000 17:42 | ogledi: 2.679 | odgovori: 3

Prehrana slehernega človeka je odvisna od številnih dejavnikov: je odvisna od okolja v katerem živimo, odvisna je od materialnih sredstev s katerimi razpolagamo, odvisna pa je tudi od življenskih in prehrambenih navad posameznika ter seveda od zdravstvenega stanja.

Znano je, da z količino in izbiro prehrane lahko vplivamo na ohranjanje zdravstvenega stanja; ustrezna prehrana pa je lahko tudi podpora zdravljenju ali pa celo osnova vsega zdravljenja nekega obolenja.

Vsak človek mora jesti in verjetno prav vsak tudi dobro je. Nekatera obolenja terjajo kar precej iznajdljivosti, da postane prehrana okusna in primerna.

VSI LJUDJE VSE VEDO - IZMENJAJMO SI ZNANJE!

Lavrinec Jože

dietetik

neznan uporabnik

1. maj 2001 16:38

Spoštovani g. Jože! Svetujte mi na kratko.Star sem 38 let in 20kg pretežak.Odločil sem se spremeniti svoj način življenja.Pričel sem z telovadbo pod strokovnim nadzorom, zanima me pa tudi kaj lahko in kaj apsolutno ne smem jesti. Ali lahko jem kruh oz. testenine ? stane

neznan uporabnik

4. maj 2001 13:27

G. Jože, povsem se strinjam z vami, da je lahko način prehrane tudi zdravljenje. Moj prijatelj je svoje zdravstveno stanje znatno izboljšal s spremembo prehranjevalnih težav. Tako nič več ne trpi za napadi migrene. Je pa tudi res, da je za tako korenito spremembo treba zbrati veliko volje. Lep pozdrav! Kristina

neznan uporabnik

7. maj 2001 15:37

Stane, za kaksno kilco dol se vam ni potrebno odpovedovati niti kruhu, niti testeninam! Pomembno je, da dnevne obroke (z obicajnih dveh ali treh) razporedite na pet do sest. Na ta nacin boste naenkrat manj obremenili zelodec; na ta nacin mu omogocite lazjo, s tem pa tudi hitrejso prebavo. Ta pa je za "linijo" se kako pomembna! Pozdrav. Milan.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti