Pannetonne

matejasmid  

član od: 24.8.2005

sporočila: 5

tema odprta - 26. avg 2005 8:03 | ogledi: 2.425 | odgovori: 5

Pozdravljeni, ker večkrat najdem kakšen zelo uporaben nasvet se sedaj še obračam na vas, imam nek hrvaški recept za panetone in v njem je omenjeno bazno testo LIEVITO MADRE. pa me zanima kaj je to in kje se ga da dobiti. Hvala

matejasmid

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

26. avg 2005 12:45

Matejasmid, ali lahko posreduješ ta recept za panetone? Že dolgo ga iščem. Čeprav sem najbolj navdušena nad čisto navadnim, brez vseh dodatkov.

matejasmid  

član od: 24.8.2005

sporočila: 5

29. avg 2005 10:24

Pokrovki hvala, ampak žal mi italijanščina dela probleme. Želim si le izvedeti kje v SLO oz. LJ se da dobit to bazno testo. Mami1 bom posredovala brž ko ga bo možno, trenutno nimam recepta s sabo . Lp matejasmid

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. avg 2005 10:41

pokrovka, kolikor sem gledala tisti recept za lievito madre, bi rekla, da so to droži, saj se zmi di priprava nekaj takega, le da dajo v osnovo rumenjak, v tatjaninem receptu, ki sem ga najdla na forumu, pa je med in olje.... tjas

matejasmid  

član od: 24.8.2005

sporočila: 5

30. avg 2005 8:15

Mama1, no zdaj vam pa lahko posredujem recept. Sestavine(zmes I) 37 dag bazno testo lievito madre, 28 dag masla, 28 dag sladkorja, 20 dag rumenjakov, 1 kg gladke moke ( na temperaturi 24 stopinj), 1 dag arome slada, 40 dag vode (temperature 20 stopinj)-- priprava : vse sestavine mešaj v stroju za testo trideset minut, nato pa testo pusti kipnit 10-12 ur na 26-28 stopinj. Sestavine(zmes II) 66 dag gladke moke(na temperaturi 24 stopinj), 50 dag rumenjaka, 30 dag sladkorja, 15 dag vode(temperatura 20 stopinj), 1,7 dag soli, 2 dag meda, 3 dag mleka v prahu, 30 dag kandirane limonine in limetine lupinice, 70 dag rozin "sultanina", 28 dag masla-- priprava: dobro premešajte vse sestavine, razen masla, ki ga stopite in vanj namočite rozine. Nato oba testa daj v stroj za testo in pridaj rozine ter vse mesi še 40 minut, potem pa pusti kipnit pol ure. Nato se oblikuje hlepčiče okoli 1 kg vsak, pusti pol ure kipnit na pol ure na 30 stopinjah. Nato hlepčke vstavi v kalup za panettone (dobijo se specialni papirji z dekoracijami). na vrhu vsakega s škarjami ali bolje z žiletko zareži znak križa in pečite 40 minut na 190-200 stopinj. Po peki panettone se u kalupu hladi obrnjen na glavo in se vzame ven šele ko je hladen. Upam da je ok ker sem prevajala iz hrvaščine. Obilo kulinaričnih užitkov!! pokrovka sem si dobla "prevajalko" tak, da hvala bom preizkusila še ta recept!!!! matejasmid

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti