Puding

neznan uporabnik
tema odprta - 10. sep 2001 10:23 | ogledi: 2.664 | odgovori: 1

Te dni sem bila nekje na obisku, kjer sem lahko videla, kako tam kuhajo puding. Gospa je zmešala 4 vrečice praška za puding (dva vanilija in 2 čokoladi), sladkor, nekaj žlic mleka in jajčni rumenjak. Vse to je vkuhala v 2 l mleka in neprestano mešala s paličnim mešalnikom. Puding je bil res dober - glede na to, da jaz nisem ravno ljubitelj tovrstnih slaščic. Bil je brez grudic, gost, kremnat in dobrega okusa. Jajčni rumenjak bojda zelo vpliva na gostoto in okus.

Pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

10. sep 2001 14:40

Puding pravzaprav prihaja iz "pastry cream" ali "creme patisserie" kar je slascicarska osnovna krema (vanilijeva). Narejena je iz rumenjakov, skroba (moka in gustin ali kombinacija), sladkorja, vanilije (in po zelji limonine lupinice) vse skupaj vkuhano v mleko. Rumenjak in skrob oba prispevata k zgostitvi... Puding je varianta zgornjega z dodatkom razlicnih arom in sestavin da se okus po zelji spremeni. Nisem se slisala za zgornji nacin priprave pudinga iz vrecice - ta ima namrec ze vse navedene sestavine in bi moral biti dovolj gost in brez grudic, vsaj meni to uspe...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti