Zmrznjeni rakovi repki

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

tema odprta - 21. avg 2005 12:40 | ogledi: 12.707 | odgovori: 9

Danes bi jih rada pripravila. Sem malo gledala po spletu nazaj in mi ni nič posebnega padlo v oči. Ima mogoče kdo idejo kako jih pripraviti?

Sem prebrala od mamamie da jih je dobro prej kuhati z čebulo in česnom. In potem kako naj naredim omako? Spet podušim čebulo dodam repke in česen, smetano, začimbe, mogoče tudi vino?

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. avg 2005 13:36

Malo olivnega olje segrej, dodaj drobno sesekljan česen, takoj dodaj repke (še zmrznene samo malo oplakni z vodo) in zalij s sladko smetano. Dodaj sol, poper, malo muškatnega oreščka, in nekaj kaplic tabaska. Vre naj cca 10 minut. V osoljeni vodi skuhaj svaljke ali njoke in jih prelij z omako. Po vrhu potresi sesekljan petršilj. ANJA

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

21. avg 2005 14:56

Hvala Anja - deležna sem bila pohvale za odlično kosilo. Še sreča je bil pravočasen nasvet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2005 19:06

Carmen, vidim, da si pozna. AMpak ti je Anja že lepo rekla - pri rakcih se izogni čebuli, dovolj je česen. Jaz jih pod vodo perem tako dolgo, dodkler ne igine ves led, ker potem ni nevarnosti, da bodo tekočino spuščali v ponvi in bi bila omaka. preredka. Za spremembo včasih rakce potem, ko jih opečem na olju in česnu, poškropim z nekaj kapljicami svetle sojine omake (enako lignje - videla na Tajskem), potem pa, ko jih prelijem s smetano, dodam še curry in še nekaj kapljic kokosovega mleka. Na moževo željo pa jih praviloma pripravim zgolj s kokosovim mlekom (vsuti moram kar celo konzervo, ker pač obočuje okus kokosa v hrani). Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2005 19:06

Carmen, vidim, da si pozna. AMpak ti je Anja že lepo rekla - pri rakcih se izogni čebuli, dovolj je česen. Jaz jih pod vodo perem tako dolgo, dodkler ne igine ves led, ker potem ni nevarnosti, da bodo tekočino spuščali v ponvi in bi bila omaka. preredka. Za spremembo včasih rakce potem, ko jih opečem na olju in česnu, poškropim z nekaj kapljicami svetle sojine omake (enako lignje - videla na Tajskem), potem pa, ko jih prelijem s smetano, dodam še curry in še nekaj kapljic kokosovega mleka. Na moževo željo pa jih praviloma pripravim zgolj s kokosovim mlekom (vsuti moram kar celo konzervo, ker pač obočuje okus kokosa v hrani). Mamamia mamamia

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

7. okt 2011 17:36

pozdravljeni....

 

prosila bi za nasvet.... pripravila bi panirane rakove klešče in garnele(menda sem prav zapisala-tiste,ki jih prodajajo zamrznjene v škatli),samo kot prigrizek ob pijači,ne kot večerjo.

zraven bi ponudila različne omake,pa nimam ideje,kake omake lahko ponudim zraven...najbrž hladne??

 

 

hvala za dobrodošlo pomoč z uporabnimi nasveti

cheleste

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. okt 2011 19:27

Glede na to, da si se odločila ze en hitri meni, se ti najbrž ne bo dalo kuhati ali pripravljati domačih omak. Garnele in rakove klešče lepo serviraj na krožniku, ki si ga dekorirala z svežo solato in limono in dekoriraj z balzmično omako. Zraven ponudi kakšno zelenjavno omakco (veliko teh že pripravljenih dobiš v hipermarketih, lidlu, hoferju) so pa nekje vsi na osnovi majoneze- od franocoske, zelenjavne.. Zraven bi lahko ponudila malo sveže zelenjave (narezana paprika, češnjev paradižnik, olive,) sir narezan na kocke. Še eno dobro bageto in si zmagala.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

8. okt 2011 8:04

Trixi,hvala.

cheleste

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

8. okt 2011 9:32

Najbolj na hitro doma narejena omaka: zmešaj majonezo, kislo smetano, ščepec kečapa in krasna omaka je gotova. Mi jo obožujemo!

matejaoz

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

8. okt 2011 20:59

Hvala....

cheleste

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti