Čokolada v muffinih

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. avg 2005 10:09

Hm ja, kapljice so res drage, sicer sem jih pa jaz kupila v Šparu. So pa tud meni najboljši muffini z malo večjimi koščki Gorenjke. njam. maja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. avg 2005 10:42

Tudi Kraševa jedilna je zelo fajn. Jaz običajno pri izbiri čokolade gledam na dve stvari, in sicer na ceno (priznam, ampak nekatere uvožene imajo res pretirano ceno, pa tudi kar je prepoceni ni vedno dobro), drugo pa je vsebnost kakava. Večji kot je delež kakava, bolj "taprava" je čokolada. Parkrat sem kupila celo tisto (sicer tudi hudo drago) s 70% kakavovega deleža. Mmmmmmmm, bajno. Grenko-kislo-sladka. tjas

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

26. avg 2005 9:51

mmmmmmmm, čokolada s 70% kakava je za pocrkljat...tista ne pride do muffinov, prej izgine maja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. avg 2005 11:00

Odkar sem probala čokolado iz Pekarne Vrhnika (pakirana 2,5 kg) uporabljam samo tisto. stana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. avg 2005 11:15

Stana, kaka pa je ta čokolada? A je to tako kot v starih cajtih, ko si lahko v industrijskih prodajalnah kupil nalomljene koščke - odpad - čokolade, al je to kaj drugega? Pa katere vrste pa je in kje jo kupuješ? tjas

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. avg 2005 12:26

Čokolada je pakirana v enem kosu, v rjavi vrečki na kateri piše KESSKO. Vsebuje 58% kakava, cena 2.590 SIT. Kupujem jo v trgovini Pekarna Vrhnika na Brnčičevi ulici v Črnučah (odprto imajo od 9-16). Sliši se sicer veliko 2,5 kg ampak jaz jo kar ponucam. Krasno se obnese za prelive, čokoladne torte, miffine... Zadnjič sem tam kupila preliv za piškote. Pakiran je v 5-kilogramski škatli tako, da smo si razdelile v službi. Preliv samo raztopiš in pomakaš piškote, če ti pa kaj ostane, daš v plastično vrečko (preliv se spet strdi) in imaš za naslednjič. Všeč mi je bilo to, da se preliv na piškotih topi šele na 45*C, tako da jih imaš komot poleti na mizi pa niso pocasti. Cena za 5kg je 3.800 SIT. Ne vem pa, kako se obnese njihova bela čokolada - 2 kg - 1.900 SIT. To bom kupila drugič- za ponucat bo že. Lp stana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. avg 2005 15:19

Če je katera iz Gorenjsega konca, se splača it v gorenjko - tam majo jedilno čokolado po 100/kg, samo je pakirana po 3 kg skupaj, se mi zdi... Veri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. avg 2005 17:15

Stana, a mi poveš prosim, kje na Brnčičevi? A je to kje tam okoli Gorenjevega salona ali Sieste? Cena za 2,5 kg čokolade se mi namreč zdi super ugodna, in če ima še tako velik delež kakava, potem še sploh. Hvala in lepo popoldne, tjas

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. avg 2005 20:51

http://www.pekarna-vrhnika.si/Slo/Prccrnuce/inde http://www.cgsplus.si/Portals/0/podjetje/lokacija%2 Našla sem tole, če ti bo kaj pomagalo. Na desni strani je malo odrezano, piše samo Brnč.. in to je to. Če greš iz centra proti Črnučam, ko greš čez most drugi semafor (veliko kružišče) zaviješ desno, potem pa prva ulica levo. Pol boš pa že videla ob cesti polno reklamnih tabl. Pekarna Vrhnika je v drugi stavbi. Ne vem, če sem ti dobro razložila, mogoče bo kdo znal bolje. Se pa res splača pogledat. Čokolada je izredno dobra in cena se mi zdi kar ugodna. Pozabila sem napisat, da imajo tudi čokolado s 75% kakavom in še mnoooogo drugih krasnih reči, da bi človek kar vse imel. Škoda je samo, ker imajo vse v velikih količinah. Aja, pa še to: sprejemajo gotovino - ne kartic. Pa še pohvala: prodajalke so izredno prijazne in ti vse lepo razložijo. Lp stana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. avg 2005 23:33

Stana, hvala za link in zemljevid, mislim, da vem kje je. Če si prav predstavljam, v tisti opečnati poslovni stavbi, ki jo vidiš direkt z obvoznice, ko se že pelješ naprej od križišča proti Trzinu. Škoda edino še, da nimajo odprto tudi ob vikendih. Bom pa šla tja čim prej, če mi uspe že v ponedeljek, ko delam popoldne. Tri kile čokolade pri nas doma niso nič, bodo kmalu dobile svoj smisel v želodčku mojega predragega. Pa info o gotovini je tudi pomemben (vedno hodim okoli s prazno denarnico in se potem jezim, če kje ne jemljejo plastike). Lp, Tjas tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti