Riž na tisoč načinov

neznan uporabnik
tema odprta - 5. sep 2001 23:12 | ogledi: 3.701 | odgovori: 5

Iščem preproste, a domiselne recepte z vsakdanjimi sestavinami.

Hvala in lep pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

6. sep 2001 9:23

Čisto enostaven recept za riž: na čebuli prepražimo čebulo, dodamo riž, vodo, govejo kocko ali dve (odvisno, kako slano imamo radi in od količine riža) in vejico peteršila. Ko voda povre in je riž mehak, primešamo nariban sir in takoj ponudimo. Dober tek! Spela

neznan uporabnik

6. sep 2001 13:27

Že pred nekaj časa sem nekje jedla dušen riž s kikirikijem in sirom. Ima kdo recept? Hvala in lep pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

6. sep 2001 13:36

Tudi sama pripravljam riž podobno, opražim čebulo(zrezano čisto drobno),dodam riž,na kockice narezan korenček,grah iz konzerve,jušno knorr kocko.otroci obožujejo tudi dodano koruzo.Ko je vse dovolj mehko po vrhu naložim na tanke rezine narezan sir in ga še malo zapečem (uporabljam AMC atmosfero) Pa dober tek. Nana

neznan uporabnik

6. sep 2001 16:35

Riz z jajcem in paradiznikom V ponvici najprej preprazite eno vmesano jajce - takoj ko je zakrknjeno ga drobno nasekljajte (kar s kuhalnico) in odstranite iz ponve (v kroznik) V isti ponvi nato preprazite nekaj cebule, dodajte riz in 5 zlic paradiznikove mezge (ne koncentrata) in dolijte vodo. Vse skupaj naj se kuha dokler ni riz mehak in voda skoraj popolnoma izpari (kot za rizoto). Dodajte v to se preprazeno jajce, in malo bazilike, prazite minuto, da se jajce segreje in postrezite, lahko tudi s piscancem (po zelji). Solite in poprajte po okusu. Jed je tajskega izvora. Riz s kikirikijem Za to je potreben riz ki je bil skuhan in nato ohlajen (tako kot za vsako kitajsko jed, saj to preprecuje sprijetje riz). Na malo olja preprazite zeleno cebulico, dodajte kikiriki (neslan!) in nato se skuhan ohlajen riz. Na koncu dodajte jajce (pripravljeno kot pri prejsnjem receptu). Ce zelite lahko pred dodatkom kikirikija dodaste se zelenjavo (jaz obicajno dodam grah, in nekaj korencka) da je jed boljsa. Ob koncu pa po zelji se sojino omako, poleg soli in popra po okusu. Po zelji dodajte na koncu sir (jaz ga obicajno ne, saj kitajske jedi ponavadi nimajo dodanega sira). Upam da to pomaga.

neznan uporabnik

6. sep 2001 21:42

Čisto enostavno je pripraviti riž s česnom. Večjo količino česna drobno nasekljamo, hitro popražimo- da zadiši, dodamo riž, začinimo in zalijemo z vodo ali jušno osnovo, dušimo dokler riž ni kuhan. Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti