Sojino/riževo mleko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2007 7:33

teja-kit, to ni sokovnik, sem ga imela priložnost videti že v živo, Avtotehna ima v prodajnem programu tudi sokovnike, v pošti ni bilo nič, samo, da si aparat lahko ogledamo na www.bolha.comNo, sem šla pa zdaj še na bolho pogledat: aparat za pripravo sojinega/riževega mleka: http://www.bolha.com/oglas2131144 Potem pa imaš tukaj še sokovnik, ki očitno je v akciji (navadno stane okoli 625 evrov ali 150 jurjev): http://www.bolha.com/oglas2131101 Loni Makaroni

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

19. jan 2007 8:20

Hvala Loni! Ja, tisti sokovnik res ni to to, saj je za pripravo mleka (iz zit, strocnic etc) potrebno se socasno "kuhanje" oz. neke sorte toplotno obdelanje surovine. Je pa sigurno "pravi" ta drug aparat, no, vsaj na sliki; Vprasanje pa seveda vedno ostane, ali da potem od sebe to, kar "obljublja". Cena ni ravno nizka, visoka pa spet ne toliko, da se ne bi splacalo razmislit, s kolikimi litri kupljenega imas potem to priblizno pokrito... Je pa se druga stvar: prakticnost, se pravi: cas, predvsem za pomivanje in "packanje" ki spada zraven... Hvala za pomoc! Teja teja-kit.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

19. jan 2007 8:55

ajetam je napisal/a:
... Pred kratkim pa je bil v Delu članek "Resnica o soji", v katerem navajajo šokantne stvari o soji. ...
Ob takih člankih je vedno vredno pobrskati po spletu. Preberi si http://www.snopes.com/medical/toxins/soya.asp

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

19. jan 2007 10:50

prav strasno, res... se posebej, ce zivis prav v "dezeli soje", hm... sicer pa me tako in tako zgornja tema bolj zanima zaradi rizevega in ne sojinega mleka, tako da... in pa se: spet je pravzaprav tezko vedeti in biti "dovolj pameten" da se odlocis: kaj verjeti in kaj ne... kaj se niso podobne (malo drugacne) teme vrtele ze okoli spinace, paradiznika, kave... pa se vseeno vse to (tako kot sojo) uziva xxx milijonov ljudi po vsem svetu pa... teja-kit.

neznan uporabnik

19. jan 2007 14:14

pozdravljene-i! Sama delam na programu Tribest v Avtotehni. Doma redno tudi uporabljam vse aparate od sokovnika, aparata za pripravo sojinega mleka in kalilnika. Če katero/ega zanima sama priprava in okus, je dobrodošel na predstavitvah v našem salonu na Slovenski c. 54, plan je objavljen na spletni strani avtotehne glasbila (26.1.2006b ob 11 uri). Sicer pa za vse zaposlene skoraj vsak dan pripravim sojino mleko, tako da, če želite, me lahko kontaktirate (01/47-48-082) in se dogovorimo ter pridete do nas in poizkusite mleko. Pa lep pozdrav, damjana avtotehnaoprema

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti