Nadevana paprika v paradižnikovi omaki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. avg 2005 19:22

Katjushka, oprosti, ampak sem v zdravilišču in sem šele zdaj prišla na internet. Te paprike s tunino se lahko postrežejo tudi hladne. Pripravijo pa se tako, da na olju prepražiš sesekljano čebulo, streseš gor riž (neporan), premešaš, da postekleni, dodaš sesekljano korenje, malo graška in zaliješ z juho (ali z vodo in potem soliš po potrebi) in skuhaš do mehkega. V riž dodaš še malo olja (če vzameš tunino v olju potem stresi v riž kar celo konzervo in olja ne dodajaj posebej), dobro premešaj, dodaj po potrebi še soli in malo popra, pa sesekljan zelen peteršilj. S tem nadevaj paprike in jih v malo naoljenem pekaču (lahko dodaš še žlico vina) v pečicina 200 stopinjah pustiš 15 minut. Po želji jih lahko prekriješ tudi z naribanim sirom, preden jih deneš v pečico. Preprosto, a okusno. Upam, da nisem prepozna. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti