Pečen mladi krompirček

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 13. jul 2005 16:30 | ogledi: 11.061 | odgovori: 4

Svetujte mi prosim, kako naj najbolje pripravim pečen krompir v pečici. Ali mora biti pečica že ogreta, preden začnem pečti. Ali je boljša maščoba ole, margarina ali maslo? Pa na koliko stopinj in kako dolgo naj pečem?

tej@

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

13. jul 2005 16:37

Pred dnevi se je o tem na veliko govorilo. Malo preglej teme na forumih, saj imaš iskalec tem. Znajdi se! Lp Saša Mir in dobro!

DROT  

član od: 8.3.2005

sporočila: 42

13. jul 2005 16:42

Meni in mojim je najljubši mlad krompir na tak način: Mlad krompir z vrta operem z vodo(pomagam si z gobico,da lažje očistim zemljo).Odcejenega dam v posodo,ga solim,dodam rožmarin in majaron-svež,par žlic olivnega olja in premešam.Naslednji korak je odvisen od posode.Jaz pečem v keramični posodi ,zatorej dodam 1 dcl juhe ali vode.Pečem 45-50 minut na 200 stopinjah C. LP Bojan! DROT

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jul 2005 20:27

Jaz pa opran krompir posolim, posujem s čebulo v prahu inz malo paprike, polijem z malo olivnega olja, temeljito zmešam, dam v jena posodo in v ogreto ventilatorsko pečico na 180 stopinj - za koliko časa je pa odvisno od debeline krompirja. Moja družina je nad njim navdušena. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti