Šampinjoni

neznan uporabnik
tema odprta - 22. avg 2001 8:07 | ogledi: 2.802 | odgovori: 2

Pred časom sem nekje, ne spomnim se kje, prebrala recept za zrezke iz šampinjonov. Enkrat sem jih tudi pripravila in bili so odlični. Smola pa je, da recepta ne najdem več. Spomnim se, da je bilo potrebno 1/2 kg šampinjonov, tri jajca, ne vem pa koliko moke. Surove šampinjone zmelješ v multipraktiku in jih prepražiš na malo olja, da se voda posuši. Ohlajenim dodaš jajca, sol, __ moke. To zmes z žlico vnašaš v teflonsko ponev na segreto olje in z obeh strani popečeš.

Ali je kdo izmed vas prebral ta recept ali pa ga ima? Zelo bom vesela vsakršne pomoči. Lep pozdrav vsem.

neznan uporabnik

22. avg 2001 8:29

Olga, tole pa res ni bila težka naloga. Recept se namreč nahaja na straneh Kulinarične Slovenije: 250 g gob 2 jajci 1 žemlja mleko drobtine peteršilj čebula sol poper Gobe sesekljamo v multipraktiku in jih prepražimo na čebuli, toliko, da voda izpari. Ko se malo ohladi, dodamo 2 celi jajci, peteršilj, sol in poper. Nazadnje še na kockice narezano in v mleku namočeno žemljo. Oblikujemo male polpetke ali pa jih kar z žlico polagamo v ponev, na vroče olje. Pečemo 3 minute na vsaki strani. Ponudimo s solato. Upam, da je ta, ki ste si ga želeli. Beti

neznan uporabnik

22. avg 2001 8:53

Beti, sem prav vesela vaše pomoči. V spominu imam sicer moko, lahko pa se motim. Bom pa poskusila po tem receptu. Lep dan želim. Olga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti