Kombuša

gad  

član od: 14.3.2005

sporočila: 6

tema odprta - 24. jun 2005 22:18 | ogledi: 14.208 | odgovori: 38

POZDRAVLJENI!

ZANIMA ME, KDO OD VAS, KI REDNO PREBIRATE OBVESTILA POZNA GOBO Z IMENOM KOMBUŠA. vEM DA JE ZELO ZDRAVILNA, VENDAR JE NE MOREM NIKJER DOBITI. ČE JE LE KAKRŠNAKOLI MOŽNOST PROSIM DA ME OBVESTITE PREKO TEGA OBVESTILA ALI SPOROČITE NASLOV, KJER VAS NAJDEM, DA SE OSEBNO OGLASIM PREKO POŠTE..

HVALA

gad

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

26. jun 2005 18:57

Poznam gobo, vendar nimam pojma, kje bi se jo dalo dobiti, ker jo tudi jaz iščem že nekaj časa. Naročiti pa se da sicer preko interneta od nekega tujega ponudnika...Če te to zanima, poskusi z Googlom... LP juhica

cowgirl  

član od: 29.8.2005

sporočila: 4

29. avg 2005 13:25

imam doma... prodam. lahko pa jo poskusite narest tudi sami. cowgirl

cowgirl  

član od: 29.8.2005

sporočila: 4

29. avg 2005 13:25

Od smole do kombuše Stariji grm šipka koji ima deblje stabljike rabimo za dobivanje šipkove smole, koju dobijemo tako da deblju stabljiku zarežemo i sutradan sakupimo smolu koja je iscurila. Tu smolu rabimo za dobivanje čajne gljive (Polyporus officinalis), ili kako je danas nazivaju – kombuša, ili indijska, japanska, kineska, ruska čajna gljiva. Način pripreme i dobivanja je takav da šipkovu smolu stavite u zaslađeni ruski čaj, prekrijte gazom i stavite na toplo mjesto. Nakon par dana pojaviti će se u obliku klobuka čajna gljiva koju pripremamo za dobivanje izvrsnog ljekovitog i vrlo traženog čajnog napitka. cowgirl

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

30. avg 2005 10:48

Ne bi vam rad slabo svetoval, vendar razmislite o upravičenost jemanja te zadeve(velja tudi za kristalčke imenovane kefir)- ko sem sam pripravljal te napitke, sem ugotovil, da vsebuje alkohol- ne spomnim se dobro, ampak, ko je bil napitek pripravljen, je imel preko 2% alkohola. lp ZZVONE

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

31. avg 2005 10:54

Moram reči, da sem pri pripravi kefirja iz kristalčkov tudi jaz pomislila na alkoholno vrenje. Spraševala sem se, kaj se dogaja z vsem tistim sladkorjem... Spraševala sem se tudi, ali ima smisel, da popijem tista 2 litra kefirja z vsaj 4-imi žlicami sladkorja (manj sploh ni šlo, seveda, zaradi vrenja), če drugače brez problema in rada pijem navadno vodo? Drugi razlogi okoli kefirja so bolj zaviti v meglo, vsaka mamca pravi svoje, za kaj ji pomaga. Meni 4 žlice sladkorja zagotovo ne. Prav rada bi slišala, če kdo ve kaj bolj konkretnega. Pozdrav, Fani Mimogrede, mlečni kefir imam raje, uporabljam ga namesto jogurta, tako ima svoj smisel in namen, če tudi za kaj pomaga, v redu, če ne, tudi v redu.

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

1. sep 2005 17:02

Meni vodni kefir pomaga pri prebavi, drugače pa nisem opazila nič konkretnega. barbara

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

9. jul 2006 17:48

Hola! Gad, nadvse upam, da sta s tvojo kombušo že stari prijateljici, pa da si jo dobila v dar in ne po akcijski ceni! Moja kombuška je silno pridna, tako da jo lahko ponudim, če kdo želi kakšnega od njenih malčkov. Pa tudi kefirjevo gobico in kristalčke imam spet na zalogi. Podarim O zdravilnosti bi rekla le to, da se po nekaj mesecih uživanja napitkov odlično počutim in bojda sem dosti manj sitna, kot prejšnje čase Pozdravček! Vrana

jankopet  

član od: 16.4.2007

sporočila: 1

17. apr 2007 23:48

Jaz jo iščem že celo večnost! Vsem, ki so tule gor pisal je že preminula. Ne vem več kje naj iščem jankopet

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

18. apr 2007 7:31

Ko pripraviš kombučo, je res alkoholna, še posebej, če jo pustiš predolgo stat (po kakšnem tednu je že kar nekaj alkohola v njej (odvisno tudi od starosti gobe). Če je ne boste dobili drugje, lahko pogledam, če je imamo še kaj odveč doma (roko nad tem zadnje čase drži moj fant, ki se sem in tja odloči, da je čas, da jo spet pripravi). Drživa se recepta iz knjige Daria Corteseja Čas za čaj, čas za zdaj. Uporabljava zeleni čaj in to kar bancho, ki je najcenejša. Jaz sem jo pila, če ni imela nobenega okusa po alkoholu (potem, ko je stala v kozarcu kakšne tri dni), ker ne maram vonja po vinu (kamor sodi tudi vinski kis, na katerega me bancha po enem tednu precej spominja). Sicer pa je zelo osvežilna pijača za poletje, če zraven dodaš še sok kakšne limone. Kozmeja

pikapolonca_si  

član od: 20.4.2007

sporočila: 1

20. apr 2007 17:47

jankopet je napisal/a:
Jaz jo iščem že celo večnost! Vsem, ki so tule gor pisal je že preminula. Ne vem več kje naj iščem jankopet
če je še niste našli in če ste pripravljeni priti ponjo v MB, vam jo lahko jaz podarim... Lep pozdrav pikapolonca_si

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti