Sir

neznan uporabnik
tema odprta - 14. avg 2001 13:20 | ogledi: 2.738 | odgovori: 2

Prosim za nasvet, kateri sir naj uporabim za polnjene pleskavice. Mora biti tak, ki se ne topi hitro, da ne steče iz pleskavice (vanje dam na kocke narezan sir ,slanino in ljuto papriko).

Pa še kak nasvet v zvezi s tem pride prav.

Lep jutrišnji dela prost dan (za nekatere)!

Melita

neznan uporabnik

14. avg 2001 18:30

Pravzaprav za polnjene pleskavice mora biti sir, ki je izredno topljiv. Leskovački uštipak naprimer se polni s kajmakom in ljuto papriko. Ko uštipak prerežete, mora ven priteči rumena omaka- stopljen kajmak, ki da sočnost pleskavici. Pazite, da boste pleskavico dobro zapekli tudi znotraj, da ne bo v notranjosti meso še surovo. Lp Anja

neznan uporabnik

16. avg 2001 7:17

Živijo! Hvala za odgovor. Sem pa ugotovila, da sem se narobe izrazila - iščem sir za špikano pleskavico, ne polnjeno. Pri špikani se sir ne sme prhitro razlesti,ker potem popada iz plekavice. Sem pa to poskusila včeraj z edamcem, pa je bilo OK. LP Melita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti