Zamrzovalna skrinja ali omara

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

12. jan 2010 22:47

Hej Ja vem da drži,sam je predrago,k tolk ne mislim dajat za en zamrzovalnik. Sem se pa odloču za zamrzovalnik od znamke Libherr.Baje so ti zamrzovalniki zelo uredu.Me je trgovec prepričal,in priporočal,Kako se bo obneslo vam sporočim čez kak čas. Hvala Lp Miele Miele

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

8. maj 2015 22:07

Prosim za nasvet - kupujem zamrzovalno omaro, ki bi bila locirana v neizolirani garaži, kjer zna biti pozimi (za kak dan ali dva) tudi pod 0 stopinj.
Kakor sem zasledila, imajo lastniki novejših zamrzovalnikov v takih primerih težave, ker so narejeni le za okolje od +10do45 stopinj in pravijo, da včasih teh težav niso imeli (zamrzovalniki stari +10 let, tudi jaz se tega spomnim).

Ima katera od vas novejšo zamrzovalno omaro, ki normalno funkcionira v takem okolju?
Vse, kar sem jih gledala, so tako narejene, pa me zanima, če je v praksi kaj drugače.. sicer itak nima sploh smisla, da jo kupim.. :(

vesoljka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. maj 2015 23:39

Hm, meni se to zdi čudno ... Logika mi pravi, da bolj ko je nizka temperatura, manj bo treba hlajenja, posledično bo poraba elektrike manjša. Edino, kar bi lahko nagajalo, je elektronika - senzorji za spremljanje temperature. Ta zna biti občutljiva na nižje temperature, ker proizvajalci šparajo na materialih, ki so posledično bolj občutljivi na nihanje zunanje temperature.

Praktičnih izkušenj žal nimam, zato predlagam, da kupiš tako omaro, ki ima čim manj elektronike, še najboljša bi bila analogna. Lahko ji pa narediš obleko iz izolacije, samo pusti sprednjo - vrata - in zadnjo - hladilna rebra - stran prosto.

LP

Drejček

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

9. maj 2015 0:20

Saj.. v isti garaži je kombinirani hladilnik (podarjen, star vsaj 10 let, ampak je moral biti drag-dober že takrat) in vse funkcionira, zamrzovalni del itak, na hladilniku pa elektronski števec za tempretauro pač pokaže recimo -1, ko je zunaj še večji minus, tako da ni v tem času ni ravno funkcionalen za kake občutljive reči ala zelenjava.

 

Na tujih forumih pišejo, da se za nekatere modele dokupi grelec, ki greje kompresor, ko je kriza.. nekaj je baje v elektroniki, nekaj pa v tej tekočini in olju, ki sta v kompresorju, ker zaradi nizke tempr. spremeni agregatno stanje in se potem kompresor pregreje in pokvari, garancija ti pa tega itak ne krije, če se zavaruje proizvajalec s tem, da zadeva funkcionira od +15 st. dalje.. Tako sem razumela. Na našem sva zasledila, da imajo lastniki nekaterih zamrzovalnikov s tem pač težave, ki jih včasih niso imeli.

Sej, če se ne pokvari takoj, se verjetno vseeno kvari v takem okolju, hitreje kot v "idealnem". Beko ima en model za do -15 st., ampak ne na slo. trgu. :P 

vesoljka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. maj 2015 7:19

vesoljka, danes so trgovci dokaj ustrežljivi. Bi morda pri tistem, ki ima v ponudbi večje število Bekovih aparatov vprašala, če ga lahko zate posebej naroči?   Vtakniti še tega zraven pri naslednji dobavi ne bi smel biti problem. 

Cila

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. maj 2015 13:28

Hladilna tekočina ni in ne more biti problem, saj v nasprotnem primeru sploh ne bi opravljala svoje osnovne funkcije. Kompresor za mazanje rabi motorno olje (kot vsak drug motor), ki bi pri nižjih temperaturah potencialno lahko kristaliziralo; to se da rešit z menjavo olja, ki je uporabno tudi pri nižjih temperaturah, vsak avtomehatik bo to vedel; drugo vprašanje je, kdo bi bil to pripravljen dejansko naredit - glede na trenutno ekonomsko situacijo bi se verjetno kak s.p. serviser tega lotil. Enostavna rešitev za to pa je, da iz stiropora izrežeš oblogo, ki jo preventivno ob nižjih zunanjih temperaturah uporabiš kot zimski plašč za kompresor, ki bo tako grel samega sebe.

Dandanes proizvajalci v gonji po zmanjšanju porabe el. energije uporabljajo vse več in vse bolj sofisticirano elektroniko, ki je posledično dražja in bolj občutljiva. Temu se izogneš tako, da vzameš model s čim manj le-te.

Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti