Jogurtova krema

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

tema odprta - 16. maj 2005 22:50 | ogledi: 16.901 | odgovori: 8

Ali ima mogoče kdo recept za jogurtovo kremo (vem, da se dela z želatinov prahu ali pa tudi z lističi želatine), ki jo uporabljajo predvsem za torte????????????

Hvala in lp.

Biba7

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

17. maj 2005 7:10

Med recepti je sočna jogurtova strjenka. Mislim, da je to tisto, kar želiš. Lp, Alenka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. maj 2005 9:29

Jaz jo delam po sledečem receptu: vzamem 0,5 litra sadnega jogurta (tistega tekočega z manj maščobe v tetrapaku s pokrovčkom), 0,3 rastlinske smetane, ki jo posebej stepem, 7 listov želatine in pol kilograma zadja po želji (na primer sedaj je sezona jagod). Želatino namočim v mrzli vodi, da nabrekne, sadje zmiksam ali nasekljam.. (odvisno od vrste sadja). Vzamem nekaj žlic sadja, ga segrejem v mikrovalovki, v tem stopim želatino in jo vmešam v še nekaj sadja, da zadevo malo ohladim. Nato vse skupaj vmešam v jogurt, to pa na koncu primešam (ročno in z občutkom, ne preveč na grobo!) v stepeno rastlinsko smetano. V nekaj urah v hladilniku rata super krema. Dobra je tudi za minjončke in pecivo potem preverjeno zdrži tudi nekaj ur na sobni temperaturi (na primer med zabavo na mizi...) Upam, da sem pomagala. Lp, Tjas

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

17. maj 2005 12:10

Hvala to je to.... Biba7

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

7. jul 2010 12:20

Potrebujem pomoč: torto z jogurtovo kremo sem delala po receptu lsustar. Za moj okus je bil okus preveč smetanast, ne toliko jogurtov, kot bi jaz rada. Je imelo pri tem kakšno vlogo dejstvo, da sem dala rastlinsko smetano? Obstaja kakšen dober recept, kjer je količina sladke smetane minimalna? Sem gledala med recepti, pa nisem našla nič kaj takega, se mi zdi, da so količine bolj kot ne enake. Kako naj bo krema bolj jogurtova kot smetanova? Pa da bo stala skupaj, jasno :) Če uporabim bolj gost navadni jogurt, lahko dam manj smetane, bo to ok? Hvala vsem za nasvete :) Buby

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. jul 2010 12:29

http://www.kulinarika.net/recepti/12380/sladice/torta-s

http://www.kulinarika.net/recepti/11299/sladice/sadno-j

http://www.kulinarika.net/recepti/10076/sladice/torta-z

 

jst vedno delam neki u temu smislu in dam res malo smetane, še manj kot je navedeno v receptu, torta je osvežiln,a sadna in vsi jo majo radi :)

zdej zadnje čase, dam na 1l jogurta, 2dl smetane in en grški jogutr, ter en mascarpone, ter sadje, najmanj 1/2kg

 

upam da sem pomagala

Pitončica

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

7. jul 2010 12:53

Pitončica, najlepša hvala z hiter odziv in nasvet! Na mascarpone se še spomnila nisem :( Kateri jogurt pa vzamete? Sadje je zmrznjeno? Koliko pa uporabite želatine? Se opravičujem, ker sem zdaj še bolj zahtevna Tole pa v zahvalo :) Buby

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. jul 2010 13:07

jogurt uzamem usakič drugi :)

če je borovničeva torta, uzamem borovičevega, če je maloniva, malinovega ... nimajo v vseh trgovinah vseh okusov :(

sadje je ali sveže ali zmrznjeno, zdele ko je čas borovnic, malin, jagor, dam sveže, pozimi pa zmrznjeno

želatine fix uporabim vsaj 3 vrečke, da je za zihr :) kokr piše na vrečki, ena naj bi bla za pol litra ....

 

lp

Pitončica

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

8. jul 2010 8:27

Hvala še enkrat! Bom poskusila še enkrat narediti, pa da vidimo :) Buby

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti