Brita - prečiščena voda

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

tema odprta - 13. maj 2005 13:34 | ogledi: 10.858 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje o vodnih filtrih BRITA. To so take posode za na pult, podobne oblike kot vrči, v katere se nalije voda, ki steče skozi (mislim, da nekakšen ogljen) filter. Te naprave zdaj skoraj povsod prodajajo (Spar, Sanolabor ...), tako da upam, da imate že kakšne izkušnje. Jaz sem ga sicer že kupila, a ne vem, če sem se prav odločila. Občasno me ob pitju vode iz tega filtrirnega sistema namreč zapeče v ustih, zato ne vem, če je to sploh normalno in zdravo. Mož te vode sploh noče piti in pravi, naj vse skupaj vrnem nazaj (ni še poteklo 30 dni od nakupa). S to filtrirano vodo ima namreč sila neprijetno izkušnjo - zaradi težav z želodcem je enkrat spil žlico olivnega olja, nato pa vse skupaj poplaknil z vodo iz tega filtra, a ga je tako zapeklo v ustih, da se te vode ne dotakne več. Kaj menite vi? Ali si morebiti ne bom še pokvarila svojega zdravja? Doslej sem pila vodo iz steklenic (kupljeno), ker naša vodovodna voda menda ni najbolj pitna. Saj sploh ne vem, kaj pa če je tista iz pipe celo še boljša od ustekleničene ali "BRITA-vode"? Ne vem, kam bi lahko nesla vodo na pregled - če ne bilo predrago, bi nesla kar vse tri (iz pipe, ustekleničeno in filtrirano z BRITO).

Če ima kdo kakšno izkušnjo, jo, lepo prosim, posredujte. Vendar naj se nikar ne oglašajo zastopniki za te ali one filtre (saj je razumljivo, da vsak hvali svoje blago). Rada bi kakšno neodvisno mnenje.

Lep pozdrav.

Poloni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. maj 2005 13:44

Polona, jaz imam ta filter, uporabljam ga pa predvsem za vodo za čaj, pri kuhanju in za likalnik. Pijem je ne, ker mi njen okus pač ne ustreza, zdi se mi da ima nek priokus. Za pitje uporabljam ustekleničeno vodo, ker imamo pač 100 let stare svinčene cevi. To so moje izkušnje, najbrž bo kdo imel boljše ali slabše. lp, Marija

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

13. maj 2005 15:11

Brita filtre uporabljam že nekaj let (moja posoda že za novo prosi) in sicer - tako kot Marija - za kuhanje. Na posodi ostane neprimerno manj vodnega kamna, če uporabljam tako filtrirano vodo. Pijem je pa ne.

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

13. maj 2005 22:44

Brita vrc s filtrom uporabljava ze vec kot eno leto in sicer samo za pitje. Ker pijeva zelo veliko vode na dan se mi ji zdela taksna poteza smiselna. Za filtiranje se uporablja aktivni ogljik in ne kaksne sumljive kemikalije. Je pa podjetje ze zelo dolgo na tujem trziscu in ima precejsen ugled tako, da se po mojem ni kaj bati. Kot pravim pa skupaj spijeva vsaj 5l te vode in se pocutiva odlicno, sicer ze prej nisva imela kaksnih problemov tako, da mislim da ne skodi. Lp, Kolma

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. maj 2005 22:47

Pri nas smo kupili ta vrč 3 mesece nazaj. Tako vodo uporabljamo za kuhanje in pitje (pijemo večinoma vodo). Voda ima, ko filter zamenjaš prve 3 dni oz. dokler čez nov filter ne steče določena količina vode, čuden okus. Potem pa je (vsaj nam) okus čisto ok. Lp, Asja

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

14. maj 2005 9:50

Mi imamo ta filter doma. Pomembno je, da se sam filter pred uporabo v vodi dobro pretrese, nato pa se voda 2x spusti skozi filter. To vodo ali zavržete ali uporabite za rože... Mi smo zelo zadovoljni in jo uporabljamo za pitje, kuhanje, tudi naš kuža jo pije. je pa res, da se v posodi (pasji) ne nabira več vodni kamen, prav tako ne v grelniku vode. meni ima okus kot neka studenčnica, skratka drugačen okus kot voda iz pipe. glede priprave filtra za uporabo, pa vse piše v navodilih. LP, Kira

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. maj 2005 14:40

Res je, da vsak filter potrebuje nekaj pretočenih litrov, da se očisti svojih odvečnih delcev in začne "delovati", kot je treba. POLONI, morda je bila težava v tem in je zdaj vse v redu. Rad pa bi napisal še svoje izkušnje s filtriranjem pitne vode. Tudi pri nas smo kupovali podobne rešitve (vodnega filtra BRITA res ne), dokler nismo prišli do spoznanja, da so poceni rešitve samo polovične in v marsičem omejene. Pred letom smo zato kupili celostno rešitev (grobi in fini filter pod pultom, revitalizator vode in posebna pipica za pitno vodo na pultu). Tudi takšna rešitev je potrebovala nekaj pretočenih litrov, da je okus vode pri pitju postal prijeten. Toda zdaj smo zelo zadovoljni in prečiščeno vodo v praktično neomejenih količinah uporabljamo za pitje in kuhanje. Nakup (in montaža) je bil nekaj dražji od stotih tisočakov, a ko sem preštel vse prej kupljene plastenke z vodo, se nakup finančno povrne v letu dni ali kakšnem mesecu več. Mojega prispevka ne jemati kot reklamnega (namenoma nisem omenil ne proizvajalca in ne prodajalca), pač pa izključno kot premislek v tem smislu, ali se splača potrošiti večkrat po malo denarja za omejene rešitve ali enkrat več za rešitev, ki je trajnejša in ponuja več. Prijazen dan vsem na forumu! Boris booris

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

7. feb 2012 23:05

BRITO SEM KUPIL PREKO SPLETNE PRODAJE AMAZON PO ZELO NIŽJI CENI, KOT PRI NAS, ENAKO KUPUJEM SEDAJ TUDI MAXTRA FILTRE, VSE ZA POLOVICO CENEJE, MOJE MNENJE PA JE ZELO DOBRO, VODO REDNO PIJEMO, UPORABLJAMO ZA TOPLE NAPITKE, PA TUDI MUCE JO PIJEJO!

 

LP

piki-poki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti