Čiščenje semiša

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

tema odprta - 10. maj 2005 19:19 | ogledi: 8.266 | odgovori: 4

Prijatelj ima čevlje iz semiša oziroma brušenega usnja, ne zna točno definirat jaz jih pa nisem videla. Zanima ga kako jih lahko očisti. Vsak nasvet bo dobrodošel. Še nekaj me zanima ali je brušeno usnje in semiš enako ali gre za kake razlike v obdelavi?

Hvala!

lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. maj 2005 19:40

Če je med semišem in brušenim usnjem kakašna razlika nimam pojma, vem pa, kakočistim semiš: dobi se posebna gumijasta krtačka z večjimi in manjšimi gumijastimi nastavki, pa se s tem čisti. Govorim bolj o blatu kot o kakšnih drugih madežih, od olja ali česa drugega zoprnega. Po moje naj vpraša najbližjega čevljarja ali pa v trgovini s čevlji, tam bodo najbolje vedeli. mamamia

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

11. maj 2005 21:26

Z blago milnico detergenta za pranje občuljivih tkanin premažite semiš ter ga pustite čez noč. Drugega dne semiš le še dobro skrtačite ter ga premažite s sredstvom za impregnacijo čevljev iz semiša. Nikita

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

11. maj 2005 22:36

Za madeze na semisu je dobra tudi bela radirka za svincnike! marmeladka

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

12. maj 2005 7:17

v trgovini s čevlji prodajajo tako krtačko kot jo omenja mamamia, pa tudi posebno radirko za semiš izdelke (npr. torbice). anita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti