Termometer za krušno peč

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. maj 2005 15:54

Tole okrog termometra mi ni čisto jasno - iz mojih izkušenj je globoko v peči vedno bolj vroče kot pa pri vratcih. Teta ima 75 let, nobenega termometra, pa speče tak kruh, da bi ga človek kar vikal. Mislim tako kot Veri - probat je treba, probat. Pa vsaka peč ima svoje finte. Teta trdi, da v moji ne bi znala niti vode zavret, jaz sem pa v njeni kruh skoraj zoglenela. Ko se navadiš, pa gre. LP cervus

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

10. maj 2005 17:21

Tudi pri nas imamo krušno peč, pa stara mama nima nobenega termometra. Da roko notri pa takoj ve ali je premalo ali preveč vroče... LP Saša Mir in dobro!

jožefa  

član od: 18.11.2015

sporočila: 1

14. jan 2016 13:25

Brez termometra moraš imet izkušnje, ki jih jaz nimam. Doma imamo krušno peč in od časa do časa spečemo kakšen kruh v njej ali pa pico. Nabavila sem en termometer do 500°C, zavrtali smo luknjo v peč in ga vstavili. Stvar deluje in sedaj točno vem koliko časa pri kakšni tempraturi moram pečt. Seveda moraš nekajkrat probat.

Našla sem ga pa tukaj.

http://inol.si/index.php/termometri/bimetaln

Lep pozdrav

J

 

jožefa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti