Domači hamburger

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. feb 2008 8:09

Jaz kupim lepinje in narejene sveže pleskavice. Doma pleskavico že na papirju stisnem, da postane večja in tanjša, saj se dodatno skrči pri peki. Spečem vsako posebej in dam na toplo. potem lepinjo prerežem in malo pritisnem v maščobo, kjer so se pekle pleskavice. Z odrezano polovico navzgor dam pod žar v pečico, da se nahitro popeče, potem pa namažem z ajvarjem, gorčico, pleskavica, tanka rezina sira, solata, svež paradižnik in zgornji del lepinje. Jih pa delam zelo zelo redko, mora res zapašati, ker drugače nismo vajeni take hrane... matilda

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

13. feb 2008 10:08

Jaz pa poleg vseh naštetih nadevov dodam še hren (tisti iz kozarčka, lahko tudi smetanovega) in trdo kuhano jajce.

Saša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. feb 2008 10:29

vednonjami,

tale tema je stara tri leta, pa nič hudega, mal je treba naftalin pobrisat, pa bo.

Glede domačega hamburgerja pa tole: lanski let poleti, pride sin z idejo da naredimo doma hamburger. Na žaru večkrat pečemo vse sorte, vendar smo ugotovili, da hamburger niso enostavno pleskavice, naj bi bilo le goveje meso, brez svinjine. Sin se zakadi v trgovino in prinese potrebno ( kar nismo imeli doma ), predvsem mleto goveje meso. Pripravljene hamburgerje smo pojedli, vendar so bili preveč suhi, mleto goveje meso je imelo premal maščobe, tako da je ostalo, da drugič poskusimo z bolj mastnim mesom.

ežoj

eranna24  

član od: 20.7.2007

sporočila: 63

13. feb 2008 11:52

Ojla, Mamamia, kje v Mb se pa dobijo dobre lepinje..... eranna24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti