Kirsch

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jan 2010 23:37

Tudi v Pekarni Vrhnika ga imajo ampak mislim, da je dražji kot v Hoferju.

stana

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

14. jan 2010 21:40

Tudi jaz sem ga iskala... Pred novim letom pa sem ga videla ter seveda takoj kupila v Lidlu. Simona

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jan 2010 6:23

Jaz sem si cesnjevo "zganje" kar sama naredila. V domace zganje ( na nasem koncu ga delajo z destilacijo vina in ne iz tropin in ima drugacen, bolj blag okus) sem dala namakat divje cesnje, malo sladkorja in se par cesnjevih listov . Pustila kaka dva meseca, precedila in ni ga strokovnjaka, ki bi si upal trditi, da moje schwarzwaldske torte na namakam v kirschu. Lahko uporabite tudi navadno zganje, pa brez sladkorja, lahko dodate malo cimeta.Jaz imam v kleti kar nekaj "kirschevih " variant. Sicer pa sem mnenja da je za nas, navadne ljubiteljske kuharje, cisto vsaka znana, velikokrat(pre) cenjena stvar v majhnih kolicinah brez skode nadomestljiva s podobno sestavino. Razliko bi opazili le eksperti. Morda. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti