Prelivi za testenine

neznan uporabnik
tema odprta - 30. jul 2001 21:37 | ogledi: 9.908 | odgovori: 6

Pozdravljeni kuharčki!

Na plan z recepti za različne prelive!

Hvala!

Spela

Spremenil(a) - Bojan dne 30 jul 2001 21:45:24

neznan uporabnik

31. jul 2001 12:50

Zdravo! Testenine z raznoraznimi polivkami so na mojem dnevnem jedilniku. Kuharski knjigi Ultimate Italian Cookbook in Classic Pasta sta pri nas namesto Biblije. Za prave italijanske recepte je značilno, da ne komplicirajo preveč - nekaj dobrih osnovnih sestavin, pravilno skuhani špageti in to je to. Klasičen primer za preprostost je "polivka", ki jo sestavlja le segreto olivno olje in nasekljana sveža zelišča (bazilika, origano, timijan, rožmarin, majaron), morda še strt česen. Ena "domača" varianta sirove polivke za dve osebi: 250 g fettuccinov (široki rezanci) dve žlici olivnega olja 4 veliki stroki česna 5 žlic mleka 1 dl sladke smetane 1 zvrhana žlica kisle smetane trikotnik sira s plemenito plesnijo (a la gorgonzola, dor blu...) skodelica naribanega parmezana ali zbrinca sol, poper, muškatni orešček Olje segreješ, dodaš strt česen in TAKOJ ko zadiši, zaliješ z mlekom. Dodaš sladko smetano, na kockice narezan mehki sir, ko se ta raztopi (majhen ogenj!) še kislo smetano in na koncu nariban sir. Začimbe po okusu (soli verjetno ne bo treba dodajati). Prelijemo čez makarone in dobro premešamo še v posodi. Sedaj pa en recept iz knjige, ki pa nudi najfenomenalnejši okus paste, kar sem ga doživela. Morda ni najcenejši recept, vendar zelo preprost. za 4 osebe: 500 g fettuccinov 250 g špargljev (če so stari, jih je treba lupiti in jih vzemite več) 45 g masla ali olivnega olja 100 g čebule, drobno narezana 125 g pršuta (jaz vzamem malo več), narezan na rezine debele 3mm in široke 1 cm 250 g dvojne smetane (oz. 400 g "navadne") 60 g naribanega parmezana/zbrinca Šparglje skuhamo nekoliko manj, kot običajno, morajo biti še malo čvrsti. 8 žlic vode od kuhanja prihranimo in šparglje narežemo na 2 cm koščke. Na maslu/olju zarumenimo čebulo in dodamo pršut. Ko ta izgubi surovo barvo, dodamo šparglje in mešamo, da še ti malo spremenijo barvo. Nato dodamo špargljevo vodo, malo kasneje smetano in počasi kuhamo, da tekočina izpari do polovice prvotne količine. Omako premešamo s kuhanimi testeninami in potresemo s sirom. Dober tek! PS: pred kratkim sem našla tole stran http://www.ilovepasta.org/

neznan uporabnik

31. jul 2001 16:54

Testenine z lečo in orehi - na kuhane testenine polijemo omako, ki jo naredimo iz: - 1 čebule, 1 žlice moke, 1 žlice paradižnikove mezge, 1 jogurtovega lončka kuhane leče, 2 strokov česna, 5 dkg dobro zmletih orehov, soli in popra; - najprej prepražimo na olju čebulo in dodamo mezgo, nato še lečo in vse ostale sestavine. Po potrebi zelo malo zalijemo. Kuhamo 20 minut in polijemo po testeninah. Makaroni s paradižnikom, skuto in pršutom - potrebujemo kuhane makarone, za omako pa: 0, 5 l paradižnikove omake, 25 dkg skute, 15 dkg pršuta; - paradižnikovo omako segrejemo, vanjo vmešamo skuto, da dobimo srednje gosto omako. Prelijemo po makaronih in premešamo. Nazadnje dodamo tanko narezan pršut (po želji ga lahko predhodno popečemo na olju). Široki rezanci z brokolijem - 80 dkg brokolija operemo, razdrobimo na manjše grmičke ter na olju dušimo. Ko se malo zmehča, dodamo strt česen (2 stroka) ter poper in vegeto. Zelo malo zalijemo in kuhamo do mehkega. Omako prelijemo čez rezance. Testenine s tunino - v kozici zarumenimo na 2 žlicah olivnega olja 2 stroka česna, ki ga nato odstranimo. V to olje damo tunino konzervo in jo razdrobimo (olje iz konzerve odcedimo). Dodamo svež in olupljen ter narezan paradižnik, popramo, solimo, začinimo še s sladko papriko, origanom, premešamo in odstranimo z ognja. Dobljeno omako prelijemo po testeninah. V omako lahko tik pred serviranjem vmešamo še žlico kisle ali sladke smetane. Dober tek in veliko domišljije pri pripravi testenin! Beti Dodajam naslov, kjer lahko najdete kaj več o testeninah:http://www.si21.com/barilla/framehd.htm Spremenil(a) - Beti dne 31 jul 2001 16:57:12

neznan uporabnik

6. avg 2001 14:37

Ni ravno polivka, so pa testenine na malo drugačen način. Tako mi jih je pripravljala babica. Široke rezance normalno skuhaš. Jabolka (po želji olupljena) narežeš na rezine. V ponvi segreješ malo masla, in jabolka zdušiš, sladkaš in dodaš cimet. Nato vmešaš testenine in vse skupaj prepražiš. Zraven paše kompot. Poskusite in dober tek. astra

neznan uporabnik

6. avg 2001 14:43

Beti, tvoj naslov za testenine pa ne deluje. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

6. avg 2001 15:42

Pozdravljeni! To je naslov od Barilline strani. Jaz samo kliknem nanj in že sem sredi njihovih dobrot. Poskusite še enkrat. Beti Ps: jaz imam ta naslov med priljubljenimi (bližnjice). Morda se je res spremenil in ga zato vaš računalnik ne najde? Res ne vem. Spremenil(a) - Beti dne 06 avg 2001 15:44:12

neznan uporabnik

6. avg 2001 16:12

Ah, zdaj pa dela. Očitno so imeli strežnik "dol". Jernej Urednik kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti