Plodovi narave

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

15. apr 2005 7:56

Mimika sol dodajam po občutku - ne preveč. Lani je sploh nisem dodajala, pa se mi ni nič pokvarilo, res pa je, da je vsa zaloga izginila v treh mesecih. dodala pa bi še moj recept za juho iz kopriv (na enak način pripravljam tudi juho iz čemaža). Olupljen in na kose narezan krompir kuham v slani vodi, ko je kuhan dodam koprive ali čemaž in pustim samo toliko, da se zmehčajo. Na masku prepražim česen da zadiši, nato pa ga vlijem h krompirju in čemažu oz. koprivam in vse skupaj zmiksam s paličnim mešalnikom. Juha je zelo okusna. Za zimo pa dam blanširane in zmiksane koprive v zamrzovalnik in iz takšnih pripravljam juhe.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. apr 2005 9:44

julia, iz kopriv lahko narediš tudi koprivove njoke ali cmočke ali kaj podobnega. Bova probali:) Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. apr 2005 9:45

Ker te juhe se nikoli nisem pripravljala in tudi ne jedla, me zanima, kateri deli koprive se naberejo. Ali so katerikoli listi ali tudi stebla...? julia

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. apr 2005 9:45

Aja, se to: kako pa nabirate koprive? Z rokavicami? julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. apr 2005 9:55

Jaz jih z rokavicami in dolgimi rokavi, ker me ne mika šarit po koprivah z golimi rokami:) Nabiram pa kar vse skup, seveda so boljši mladi listki, ampak za njoke ni problema, itak maso zmiksaš in tako so lahko not tudi stebla. Res pa je, da navadno porabim tudi razna stebla, nam je všeč, če je bolj raznoliko - trdo, mehko,... pa pazi, kje jih nabiraš, ko imaš toliko kužkov... (koprive imajo namreč rade veliko dušika in viri dušika so včasih vprašljivi:) Ampak niso pol tako hude glede tega kot regrat, ki res raste v glavnem samo na zelo bogatih - beri onesnaženih tleh:)) Veri

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

15. apr 2005 9:56

Ponavadi nabiram mlade koprive ki še ne pečejo tako zelo močno, ampak še vedno uporabljam rokavice.Če so koprive mlade se lahko uporablja tudi zgornji del stebel. terlikar 1

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

15. apr 2005 21:57

Danes sem dobila v roke knjigo , Divja hrana Dario Cortese , veliko zanimivega o nabiranju in uporabi zares divje hrane. May

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti