Barbecue

neznan uporabnik
tema odprta - 28. jul 2001 17:32 | ogledi: 13.217 | odgovori: 14

Lepo prosim za kaksne nasvet za pripravo ene "Barbecue-Party"na vrtu za 8 oseb.

Za odgovor hvala v naprej.

Henri

neznan uporabnik

28. jul 2001 17:58

Henri, zelis pripravit "barbecue-party" v ameriskem stilu ali zelis samo zabavo s hrano z zara (torej cevapcici, in ostalo... )?

neznan uporabnik

28. jul 2001 18:17

Lepo prosim; Barbecue po amerisko, nic ceapcici, pleskavice, vesalice itd. In seveda vse kar spada zraven, lepo prosim Hvala in lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

28. jul 2001 22:46

Pravi barbecue je doma v Texasu - in ker je Texas dezela krav, se na njihovih zarih in "smoking pits" nahaja vecinoma govedina. Najde se vse od klobas, rebrc do pravih T-bone zrezkov. Za pripravo boste potrebovali barbecue omako, jaz jo obicajno kupim, najbolj okusna mi je taksna z Whiskyjem. Meso je potrebno peci na zaru nekaj ur ali vec, odvisno pac od kolicine in debeline. Priblizno 2 kg velik kos mesa se na grilu pece 4-6 ur, na majhnem ognju. Dodatki so zopet odvisni od geografske lokacije: "black beans" ali kuhan crn fizol je obvezen pri rebrcih na jugu Texasa. Okrog Houstona ponudijo makaronovo solato, solato iz graha in kuhan strocji fizol. Za ljubitelje pekoce hrane se tu najdejo se vroci peperoni. Obvezno pa povsod najdete se cebulo, kuhano koruzo (cel storz), zelo poredko pa kruh. Za sladico pa poleg barbecue obvezno neke vrste pita (pie): jabolcna, borovniceva, ali pa cokoladna ali limonina z beljakom. Za pijaco so tu vedno gazirane pijace ter obvezen ledeni caj in limonada. Tako je vsaj na jugu... Kolikor je razlicnih pokrajin, toliko je razlicnih okusov. Tako se na barbecue znajdejo tudi pravi hamburgerji, kosi piscanca, pa puranovi mignoni in se dolga je lista... Torej, za pripravo za 8 ljudi boste potrebovali vsaj 8 kosov mesa (govedine, piscanec,...) nekaj barbecue omake, in priloge (makaronova solata, koruza na storzu, strocji fizol). Za sladico pa dve piti, za vsak slucaj ce je veliko sladkouscev. Tocnih kolicin ne vem, ker nikoli ne prirejam zabav za tako veliko mnozico

chookolada  

član od: 27.12.2008

sporočila: 3

1. jun 2011 22:00

Kje kupite to omako?

chookolada

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

1. jun 2011 22:21

:) ne vem, če bo po desetih letih nahoku še odgovoril/a :)

s0ncek*

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. jun 2011 23:02

Tega pa nisem vedel ( da se pri nam dobi bbq omaka ). Predvsem, pri nam nisem srečal tega načina priprave ( real barbeque, bi rekli američani ). Gre za pečenje na žaru s dimom, ki je na nizki temperaturi ( mal manj kot 100oC, cca 4 ure ) in so tudi v redu " izdelki ". Jaz prisežem na naravni okus, in sem proti omakam, sestavina omak je " standardna ": sol, sladkor, česen, čebula, poper, limona ..........., lahko pridih mediterana ( rožmarin, lovor ) ......... in to je to.

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. jun 2011 8:12

Predvsem je v večini teh omak preveč česna, ki prevlada.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. jun 2011 8:37

BBC omakce od Heinza dajo mesu za moj okus preveč sladkasti okus. temu se izognem tako, da preden meso obrnem namažem le tiste kose, oziroma le toliko njih, kot si jih zaželijo gostje. Sam sem bolj zadovoljen brez teh dodatkov.

hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. jun 2011 9:16

Ampak klasična ameriška bbq omakca mora biti sladka. Če ni, potem to ni. Jaz sem se jih pa navadil, na določenih kosih mesa, recimo svinjska rebra jem samo še tako, cel kos v žar na počasi, pa skozi mazat z omakco. Naredim pa svojo seveda.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti