Marcipan

neznan uporabnik
tema odprta - 27. jul 2001 20:03 | ogledi: 4.470 | odgovori: 6

Zanima me, ali mogoče kdo sam pripravlja marcipan? Kako?

Hvala...........Anja

neznan uporabnik

28. jul 2001 2:33

Nasla sem dva recepta za pripravo marcipana - kuhanega in nekuhanega. Za kuhanega je potrebna marmornata plosca, pekac ali deska na kateri ga gnetete, in se mi zdi da je nekuhan enostavnejsi. Kljuc do uspeha so zelo zelo drobno zmleti mandeljni. Nekuhan marcipan 225g (skoraj v prah) zmletih blansiranih olupljenih mandljev 225g sladkorja v prahu 1 beljak 1/4 zlicke soli Vse sestavine zmesajte in gnetite dokler ne dobite goste mase. Shranite ga v plasticni posodi v hladilniku - uporaben bo naslednji dan. Poizkusite, in sporocite kaksni so rezultati!

neznan uporabnik

28. jul 2001 18:39

Zivjo Anja zanima me, kaj mislis delati z marcipanom? Henri

neznan uporabnik

30. jul 2001 12:34

Iz dopusta v Srbiji sem prinesla nekaj idej kako sam pripraviti marcipanove okraske za torte( čipke, vrtnice, listke...), sedaj bom poskusila sama, vendar imam doma samo 1 recept za pripravo marcipana, ki mi ni najbolj všeč- preveč je "pocast". Za vse recepte bom izredno hvaležna.......... Anja Spremenil(a) - Bojan dne 30 jul 2001 13:40:07

neznan uporabnik

30. jul 2001 19:11

Pozdravljeni, marcipanovo maso dobimo tako: - zmešamo enako količino zmletih olupljenih mandljev in sladkorja v prahu ter dodamo čajno žličko limoninega soka ter zelo malo stepenega beljaka (na 250 g testa samo pol beljaka!) - dodati moramo tudi nekaj kapljic mandljeve esence. Nato sestavine gnetemo s prsti, dokler ne dobimo gladkega, voljnega testa. Marcipan lahko nato obarvamo z jedilno barvo, če želimo rjavega, pa kar s presejanim kakavom. Lep pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

31. jul 2001 1:53

Beti je objavila zelo podoben recept za marcipan kot sem ga nasla sama. Ga uporabljate? Kaksni so rezultati?

neznan uporabnik

31. jul 2001 16:59

Na žalost recepta še nisem preizkusila. Imam pa ga iz zanesljivih in dobro poučenih virov. Če ga bo kdo uporabil, naj sporoči, kako je uspel! Čao! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti