Skutini štruklji

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 31. mar 2005 11:48 | ogledi: 12.734 | odgovori: 27

kupila sem skutine štruklje (pečjak) in pričakovala, da bodo taki kot jih naredi moja mama. pa niso. kisli so! moja mama uporabi domačo skuto in niti slučajno ni kisla kot tista iz trgovine. no, zdaj ne vem, kam bi s to kilo štrukljov ... ampak to ni glavni problem! zanima me, če kdo ve, kateri (kupljeni) štrukli niso kisli? jih imam strašno rada, le časa za pripravo doma ni. kakšne ideje?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 11:54

jaz sem delala domače šrtuklje iz domačega testa in kupljene skute, pa niso bili čisto nič kisli, mogoče pa ni fora v kupljeni skuti... mogoče so bili malo pokvarjeni ali kaj pa vem? Kupovala jih žal še nisem... Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. mar 2005 12:07

Meni se Pečjakovi štruklji niso zdeli nič kisli. Sem pa zadnjič kupila Zagorske štruklje (tudi skutni) - dobri. Drugače jaz delam kot Veri - domače testo + kupljena skuta. O kislosti nobenega sledu. Loni Makaroni

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

31. mar 2005 12:16

hm... pa ste kdaj jedle domačo skuto in štruklje, narejene z domačo skuto?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 12:46

Sara, sem jedla domačo skuto, kupljeno pri kmetu, ki jo dela, pa mi je po pravici povedana bolj všeč kupljena, ker je domača preveč grudasta in suha, kupljena pa pasirana, marava, sočna in vodnata... Jo imam precej rajši za nadeve, ker se lepše maže! Kisla pa res ni, majke mi:) Tudi na tržnici pri sirarki kupljena kisla smetana me ni pretirano navdušila, ko jo daš v omako ali na zelenjavo, ostane od nje samo maščoba in voda, čisto se stopi, meni je pa všeč, če zgosit! Res pa je, da sama tega še nisem delala, ker težko pridem do domačega mleka, bi se morala nekam prav za to odpeljat, da bi pripeljala dovolj, da bi se izplačalo delat skuto. Sicer imam tudi to 1x namen probat, pa sir tudi, ampak za zdaj, predno se preseliva imam še s tem dovolj dela:) Veri

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

31. mar 2005 12:48

Če se vam zdi kupljena skuta(navadna)prekisla poskusite z albuminsko-mislim da jo dela planika iz Kobarida.LP terlikar 1

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

31. mar 2005 13:10

Mislim da vem, o čem govori sara.vidmar. Ko enkrat ješ štruklje iz domače skute, ti postanejo kupljeni kisli. Enako je s skuto. Žal pa ti ne znam dati kakšnega pametnega nasveta. Mogoče lahko naprosiš mamo, pa ti jih naredi na zalogo, saj lahko tudi domače štruklje zamrzneš. Imam pa še jaz eno vprašanje glede SLADKIH štrukljev. Mogoče kdo ve, kje se jih dobi? Teh ne kuhaš, ampak spečeš v pečici. smrketa

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

31. mar 2005 13:23

Terlirkar 1, sama že celo večnost iščem albuminsko skuto .....v našem mercatorju so jo imeli samo enkrat pred kakšnim letom in pol, potempa nikoli več...proizvajalec je res Mlekarna Planika. Mogoče kdo ve, kje v LJ bi se jo dalo dobit? (v mislih imam predvsem trgovinice v bližini centra ali mostah, saj se na tej relaciji vozim vsak dan.... s kolesom se mi pa v kakšne zelo oddaljene trgovine (npr. na celovški) res ne da gonit....oz. bi se mi dalo če bi imal čas:))) LP Zala

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

31. mar 2005 13:31

Za LJ res nimam pojma kje bi se jo dobilo-sem namreč iz mesta burje.Sladkih štrukljev pa do danes v trgovini res še nisem videla Ampak jaz jih delam kar sama.LP terlikar 1 PS:ampak na našem koncu se tudi sladke kuha. Sporočilo je spremenil(a) terlikar 1 dne 31. mar 2005 13:34:22

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

31. mar 2005 14:37

Veri, samo pojasnilo o domačih skutah. Tista, ki si jo kupila ti, je "kisla" skuta. Narediš jo iz kislega mleka, s katerega pobereš smetano in zavreš do vretja. Taka skuta je bolj suha, drobljiva. Za namaze je potrebno dodati smetano. Druga je "sladka", ki se dela iz svežega mleka. Segreješ do vretja, dodaš alkoholni kis. To imajo moje stranke najraje. je bolj polnega okusa, ker je polnomastna. No, tak je moj sistem priprave skute.. Lep dan vsem.. Tina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

31. mar 2005 15:58

Pri nas pa babica dela skuto iz polovice kislega mleka in polovice svežega - skuta ni drobljiva, je KRASNA! najboljša je pokapana z medom in z malo zmeletimi popraženimi domačimi orehi - za sladko varianto :) Drugače pa v testeninah, za sladice, za nadeve....NJAM. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti