Riževa moka

neznan uporabnik
tema odprta - 26. jun 2001 13:58 | ogledi: 5.358 | odgovori: 2

Zanima me kitajska kuhinja.

Kupil sem vok in potrebujem osnovne recepte.

Ali je kdo, ki obvlada to kuhinjo?

Posebno me zanima kako se pripravi gosta omaka, npr s zelenjavo.

Ali tu igra vlogo riževa moka?

neznan uporabnik

27. jun 2001 14:45

Dragi Dušan! Kot si že sam pravilno ugotovil, potrebuješ riževo moko za pripravo "goste" kitajske omake. Ker ti odgovarjam s službenega računalnika, ti natančnega razmerja med vodo/tekočino in riževo moko ne morem posredovati, na vsak način pa z moko ne smeš pretiravati, ker se riževa moka bolj, pa tudi hitreje "napne" od nam bolj domače pšenične moke (zato jo dodamo čisto na koncu, preden jed postrežemo) in boš hitro dobil pocasto gosto zmes namesto omake. Zgoraj sem omenila tekočino: to je lahko sojina omaka (pazi, da ne bo preslano; lahko jo razredčiš z vodo ali juho) ali različne juhe. Riževa moka pa je nepogrešljiva za pripravo mesa (če si vegetarjanec, preskoči tale odstavek): pred cvrenjem/peko mesa v voku ga moramo obvezno (tega tudi jaz nisem dolgo prakticirala, dokler nisem obiskala kuharskega tečaja in ugotovila ogromno razliko) najmanj 15 minut marinirati v omaki, ki smo jo dodali riževo moko. V kuharskih knjigah lahko najdeš različne marinade za različne vrste mesa, za ribe, perutnino,.., v vseh pa je zraven riževa moka. Dober tek Helena

neznan uporabnik

4. jul 2001 14:44

Doma imam knjigo Kitajska kuhinja za Slovence, ki na zelo poljuden način pomaga pri prvih korakih v svet kitajske kuhinje. Izdala jo je pred kakimi 4-5 leti MKZ, vprašanje pa je če se jo da še kje kupiti. Poizkusite v knjižnici!.Kar se tiče "goste omake z zelenjavo" si jaz pomagam kar z jedilnim škrobom (gustin) in ravno tako uspe. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti