Borovnice

neznan uporabnik
tema odprta - 26. jun 2001 13:52 | ogledi: 9.514 | odgovori: 9

Zanima me kaj vse pripravljate iz svezih borovnic. Predvsem me zanimajo peciva, čimbolj preprosta.

Hvala in lep pozdrav!

neznan uporabnik

26. jun 2001 13:57

Jaz jih kar zmešam z navadnim jogurtom, dodam eno nektarino, pa mi je super! Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

26. jun 2001 17:03

BOROVNIČEVI MAFINI: V posodi zmešate125g masla + 125g sladkorja + 2jajci + 200g borovnic +240g mleka +60g limoninega soka. V drugi posodi zmešate 650g moke + 1/4 žličke sode + 3 žličke pec. praška. Nato obe masi zmešate skupaj, jih nalijete v pomaščene posodice za mafine in spečete. JOGURTOV BISKVIT Z BOROVNICAMI 1 jog. lonček sladkorja, 1/2 jog. lončka olja, 1 jogurt, 3 jajca, 2 van. sladkorja, 1 jog. lonček moke in 1 pec. prašek- iz sestavin naredite biskvit, ga zlijete na pomaščen pekač in ga pečete na 200C, dokler se po vrhu ne naredi dokaj čvrsta skorjica. Nato po biskvitu potresemo borovnice s sladkorjem in cimetom, ter pečemo do konca. Pazite da borovnice ne dodate prehitro na biskvit, ker drugače vse "zlezejo" na dno biskvita. Lep pozdrav Anja Spremenil(a) - anja_hajdinjak dne 26 jun 2001 17:05:27

neznan uporabnik

26. jun 2001 18:19

Pozdravljeni! Iz borovnic se da marsikaj narediti. Z njimi lahko polnite palačinke, lahko jih dodate k sladoledu ali iz njih pripravite zavitek. Tukaj pa še recept za BISKVITNO PECIVO S SADJEM: - 4 jajca - 3 jogurtove kozarčke moke - 1/2 jogurtovega kozarčka sladkorja - 1 jogurtov kozarček mleka - 1/2 jogurtovega kozarčka olja - 1 pecilni - 1 vanilij - rum po okusu Vse to zmešajte in malo zapecite. Nato še pred koncem vzemite iz pečice in potresite s sadjem (borovnicami, ki ste jih sladkali in aromatizirali z rumom). Podoben je tudi naslednji recept, le sestavine za biskvit se malo razlikujejo od prvega: - 5 jajc - 25 dkg sladkorja - 25 dkg mehke moke - 1 pecilni, malo ruma Rumenjake ločiti od beljakov! Nadaljnji postopek je enak kot zgoraj. Zelo dobra je tudi borovničeva marmelada. Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

27. jun 2001 22:02

Še nekaj: borovnice lahko vmešate v o,5 l sladke stepene smetane in s pripravljeno kremo namažete torto ali napolnite palačinke. Poleg tega je izredno dober borovničev nadev za zavitek, tukaj lahko uporabite kombinacijo borovnic, malin, robid in jagod ter dobite zavitek z gozdnimi sadeži. Ena izmed možnosti je tudi borovničeva pita, ki se pripravi enako kot jabolčna. Kaj pa domač borovničevec? Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

19. jul 2001 13:26

Vprašanje za Beti: omenili ste domač borovničevec pa me zanima, če imate recept zanj. Hvala in lep pozdrav!

neznan uporabnik

19. jul 2001 13:45

Žal natančnega recepta nimam. Ga bom pa poskusila dobiti od starega očeta, ki se je s tem zelo dolgo ukvarjal. Če ga dobim, se vam oglasim. Lep pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

19. jul 2001 14:47

Borovničovec, ki je pogosto priskoči na pomoč pri želodčnih težavah delam na sledeči način: Vzamem steklenico z širokim vratom (jambo od Fruktala) in vanj nasujem po plasteh borovnice in sladkor nekje do polovice ali tričetrtine steklenice, zaprem in postavim za nekaj časa na sonce (toliko, da se sladkor raztopi) potem vse skupaj prelijem z dobrim domačim šnopskom in zadeva je končana. Imam pa še en recept za pijačo, ki pa se dobro obnese na kaki žurki. Predvsem ženske ga rade pijejo pa tudi moški, ki imajo radi sladke stvari. Ta borovničevc pa pripravim na sledeči način: 2 litra belega vina (ne suhega, ker je prekislo)in pol kile sladkorja zavremo, dodamo še pol kile svežih ali zamrznjenih borovnic (ameriške niso dobre, ker ne dajo nobene barve). Še malo pokuhamo do rahlega vretja in vse skupaj odstavimo, da se popolnoma ohladi. V OHLAJENO mešanico dodamo še pol litra ruma in prelijemo v steklenice s širokim vratom (lahko tiste od fruca). Pijača se krasno prilega le če je dovolj hladna. Na zdravje! moni

neznan uporabnik

20. jul 2001 22:51

Da, se strinjam z Moni. Prvi recept za borovničevec je preizkušen. Čao, Beti.

neznan uporabnik

28. jul 2001 2:24

Za mene so borovnice najboljse ohlajene, in servirane z malo sladkorja, sladke smetane in vanilijevega sladoleda. Zelo preprosto in zelo okusno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti