Čopič za jajce/maslo

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 14. feb 2005 13:00 | ogledi: 3.622 | odgovori: 10

Pozdrav vse skupaj,

ima eno tehnično kuhinjsko težavo: ščetine vsakega čopiča za jajce/maslo, torej tistega, s katerim jedi namažeš, preden jih daš v peč, se mi že po prvi uporabi strdijo.

Ni mi jasno, kaj delam narobe! Sej čopič je še naprej uporaben, ampak ščetine so trde, ko jih pomočim v jajce, maslo ali kateri koli premaz pač, se sicer malo zmehčajo, toliko, da lahko pecivo pomalam, ampak nikoli niso več mehke.

Ima kdo od vas podobe izkušnje ali mogoče celo razlago, zakaj se mi to zgodi pri VSAKEM čopiču?! Sem jih že menjala, ampak pri vsakem se zgodi isto že po prvi uporabi.

Lp,

Tjas

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

14. feb 2005 13:08

nevem kaj delaš narobe. jaz uporabljam čisto naveden čopič, ki pa ga po vsaki uporabi fino sperem pod tekočo vodo in posušim s kuhinjsko krpo. lep pozdrav zinka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. feb 2005 16:19

Suši ga s ščetinami navzgor in speri najprej v milnici, potem pa še pod tekočo vodo. Ne peri ga v pomivalnem stroju. Veri

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

14. feb 2005 16:33

Jaz uporabljam čisto navaden čopič z nekimi plastičnimi ščetinami ( sem ga dobila na enem srečelovu v kompletu za pleskanje), vedno ga dam v pomivalni stroj in nimam nobenih problemov. Tjas, ga mogoče pomočiš v toplo maslo? To bi znal bit problem, če ga segreješ. Suzana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. feb 2005 17:11

Imam takega plastičnega s plast. ščetinami, ki je namenjen za kuhinjo in se dobi na oddelku s kuhinsjkimi pripomočki. Po uporabi ga dam v pomivalni stroj in je še vedno kot nov. Ne vem, v čem bi bil problem. Mogoče imaš pa tisti gosti čopič iz naravnih ščetin za pleskanje.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. feb 2005 17:15

Imela sem že oboje, plastične in anravne ščetine. Probala sem ga umivat samo pod tekočo vodo, pa je čist isto kot če ga z milnico. Ne vem, ne vem. Tudi če sem ga prvič uporabila za jajce, se mi je strdil. Svašta! Bom probala še kakega kupit! Lp, Tjas Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. feb 2005 9:17

Saj ga tudi jaz perem v pomivalnem stroju, ampak nekatere lahko, drugih pa ne: ker je tam temperatura 100 stopinj in če so ščetine občutljive na temperaturo, mu to ne bo dobro delo - oziroma ravno toliko kot toplo maslo, a ne? Pleskarski z lesenim ročajem niso primerni za stroj, zagotovo ne! Kuhinjski pa so verjetno narejeni tako, da se to sme. Čisto tak kot nov pa po mojem noben čopič ni po nekajletni uporabi... Mogoče ga pa premalo spereš in res ga suši s ščetinami obrnjenimi navzgor. Veri

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. feb 2005 13:26

Ko berem tole temo, sem se spomnila, da se je tudi meni pred leti zapacal in sicer navaden pleskarski čopič, ali so bile dlake umetne ali naravne pa ne vem. Težave boš sigurno rešila, če si boš nabavila kuhinjskega, ker ima debelejše in redkejše ščetine, čeprav je všasih malo zoprno, ker je dosti majhen, še posebno še mažeš kakšno veliko plahto testa.

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

15. feb 2005 13:49

Jaz uporabljam čisto navadni pleskarski čopič, ki ga po vsaki uporabi sperem z vročo vodo in fino zbrišem s kuhinjsko krpo in so ščetine še vedno mehke. zinka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

15. feb 2005 14:10

Jaz pa sem si nazanje kupila čopič iz silikona in moram reči, da je super. Pri prejšnjih čopičih so mi vedno izpadale ščetine in v hrani je bilo včasih neprijetno kaj najti, četudi veš da je od čopiča. Pa tudi ščetine so bile včasih trde, sedaj pa več ne. Rebeka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. feb 2005 17:58

Tudi jaz imam silikonski čopič (kupila sem ga v Muellerju) in sem z njim zelo zelo zadovoljna. Prej sem imela tiste navadne, pa se mi je isto dogajalo: vedno so postali trdi. Tudi plastičnega sem kupila, pa se ni dal lepo oprati (sem namazala pekač z oljem, potem pa čopiča nisem mogla oprati - je bil masten kljub vroči vodi in milnici). Ta silikonski je pa super! Pa v pomivalni stroj ga dam in je stvar rešena. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti