Wok

neznan uporabnik
tema odprta - 21. jun 2001 15:01 | ogledi: 3.164 | odgovori: 2

prosila bi za kakšen recept kuhanja v woku.

Hvala

neznan uporabnik

21. jun 2001 22:28

Draga Mirjam ze 8.maja 01 je Martina zacela "vokati" in zvrstilo se jih je veliko in nazadnje se "Haralampije" 9. maja 01 z receptom. Pojdi nazaj na glavno stran Foruma in osvezi prispevke (teme) vsaj za 60 dni. Lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

21. jun 2001 22:37

Pozdravljena! Meni se zdi kuhanje v woku zelo zanimivo in preprosto. Največkrat se kar sproti zmišljujem kaj vse bom "vrgla v wok". Uporabljam veliko sveže zelenjave, gobic, mesa in testenin. Wok pred prvo uporabo dobro namastite in pregrejte na visoki temperaturi, nato ga temeljito očistite. Zelo hitro se pripravi kombinacija meso+zelenjava, na moj način, kjer uporabljam samo Nekitajske sestavine.(količino sestavin prilagodim okusu in št. jedcev) V woku na hitro popražim na kockice narezano govedino in jo prestavim v drugo posodo, nato v woku popražim čebulo- narezano na trakove, dodam papriko, šampinjone, por, solim, popram-malce dušim, dodam meso in zalijem z malce belega vina. Enostavno toda zelo okusno! Kupila sem si tudi knjigo KITAJSKE JEDI, avtor PIERO ANTOLINI ( založba MK), kjer je opisanih 194 receptov za pripravo kitajskih jedi. Seveda pa kitajska kuhinja prinaša nekaj dodatnih stroškov, za vse tiste začimbe, gobe, omake in ostale dodatke, ki so potrebni da jedi dobijo navdih Kitajske. Obilo veselja vam želim.... Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti