Sladoled

neznan uporabnik
tema odprta - 12. jun 2001 16:30 | ogledi: 2.619 | odgovori: 2

Zanima me, ali ima kdo kakšen recept za sladoled, ki se na enostaven način naredi doma in ne vsebuje jajc (vsaj surovih ne)? Hvala in lep pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

13. jun 2001 22:51

Res nikogar za pomoc Beti Sladoled sicer ni moja specijaliteta ampak vem, kako ga je delala moja mama (vedno je delala sorbet iz raznih jagod, seveda brez jajc): Recept: 1 dl vode, 10 dag sladkorja, 1-2 jed.zlice limoninega soka (odvisno od jagod), 0,5 kg jagod (borovnice, maline, vrtne jagode itd). Izvedba: vodo in sladkor zmesas v ponev in s stalnim mesanjem zakuhas, nato zreduciras toploto in se 2 minute kuhljas, in odstavis ta sirup, da se ohladi. Nato dodas limonin sok in iz pripravljenih jagod in sirupa naredis pire, ter vse skupaj stisnes skozi sito. Lahko dodas se sladkor v prahu, ce so jagode kisle. Izdelan pire das v skledo (inox ali porcelan in v zmrzovalnik za 1 (eno) uro. Nato z metlico za stepanje dobro premesas in nazaj v zmrzovalnik. To ponovis vsako uro in tako nastane enakomerno zmrznjen sorbet. Vse to traja 3-4 ure. Pred serviranjem sorbet nekoliko odtajaj in ga v mikserju (ali z rocnim mesalnikom) pregnetes, da postane masa toliko zitka, da lahko izdelas kroglice sorbeta. Kolicina sorbeta zadostuje za 4 osebe. Pri nas smo bili trije, jaz sem bil 3. in 4.oseba Lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

16. jun 2001 22:27

Henri, zahvaljujem se vam za ta odličen recept, ki ga bom kmalu preizkusila. Lep pozdrav, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti