Linške rezine

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. avg 2007 16:13

Recept, kot sem ga takrat poslala zali. Mamamia

 

Linške rezine za testo: 250 g mletih, neolupljenih mandljev 500 g moke 400 g sladkorja 250 g sladkorja v prahu 8 rumenjakov sol 1/4 čajne žličke mletih klinčkov 1/2 čajne žličke zimeta, mletega 1/2 čajne žličke mlete vanilije Nadev in glazura 250 g rdečega ribeza 400 g vloženih brusnic 250 g saldkorja v prahu Pečico segreješ na 180 stopnj. Zmešaš vse sestavine za testo in ga dobro zgneteš, da je voljno, potem ga daš za kakšno uro ali dve na hladno. Razdeliš ga na pol in vsako razvaljaš navelikostpekača (pribl. 30 krat 40 cm), tri cm na debelo. Zelo hladen pekač obloži s peki papirjem in daj nanj eno polovico testa. Ribez operi, polovico brusnic pa segrej v lnčku in dodaj ribez ter pet minut mešaj, da je masa gladka. naj se ohladi. Testo na pekaču potresi z moko in dodaj brusnice ter ribetz. Pokrij z drugo plastjo testa (pomagaj si tak, da daš pod testo alu folijo, s katere bo testo lepo zdrsnilo na pekač, ne d abi se ti lomilo). Pečeš približno 20 minut. Ko je pečeno, pecivo pustiš, da se malo ohladi. Vmes pripraviš glazuro: preostanek brusnic dobro zmešaš s sladkorjem v prahu in prelješ čez testo ter lepo razmažeš. Pustiš, da se ohladi, potem pa ga narežeš na rezine. Pecivo lahko nekaj dni hraniš v pločevinasti škatli. Evo, to je to. Pozdrav, Mamamia mamamia

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. avg 2007 17:23

Mamamia, kako je s telim ribezom in brusnično marmelado. Mi imamo ribez doma, pa si ne predstavljam, da bi ga pet minut kuhala in čez polila. Ima debelo lupino in peške. Marmelado delam iz soka. Prav tako ima brusnična marmelada, vsaj tista, ki jo dobim v trgovini zelo grobo strukturo. Tisto linško pecivo, ki se kupi v Šentvidu ima noter popolnoma gladko marmelado.

 

LP

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

10. avg 2007 23:40

Mamamia, HVALA za recept! sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 11. avg 2007 00:02:38

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. avg 2007 11:32

Videla sem jih danes v manjšem mercatorju od pekarne Jurček, z istim imenom -linške rezine. katka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. avg 2007 15:19

Za nadev dam jaz ribez in brusnice kar tako, malo pokuhano in zmečkano, kt neka kaša, me olupki ne motijo. Za preliv pa zmečkam in stisnem skozi pasirko, olupki  ostanejo, ostalo je pa gladko in se lepo razmeša.

Brusnično marmelado kupim gotovo, v A,  pa je brez olupkov in je povsem gladka.

 

Tako pecivo, s samo pokuhanim in zmečkanim ribezom, sem jedla pri naših znancih na Dunaju,izvedba, kot se dobi pri nas za kupit, je pa verjetno narejena z marmelado, ne s svežim ali zamrznjenim ribezom.

Je ceneje in bolj enostavno. Sama imam raje, da med zobmi čutim pravo sadje, za preliv pa je dobra tudi marmelada ali sok.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti